Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőtiszt szeretnék lenni...

Mentőtiszt szeretnék lenni külföldön, de mi kell hozzá (részletek alul)?

Figyelt kérdés

A mentőtiszti nagyon érdekel.

1.Azt olvastam hogy e diplomás ápolóit éri meg elvégezni és onnan a mentőtisztit. Így mennyi idő? Ez a legmagasabb szintű képzés hogy mentőtiszt legyek (a legmagasabb képzést szeretném tudni)

2.Azt is olvastam, hogy küldföldön nem tudok elhelyezkdni, mint mentőtiszt, mert külföldön más van, nem mentő TISZT. Mit kell elvégezni külföldön hogy "mentőzhessek"? Mi a neve?Mi kell hozzá? És mennyit keres egy mentős külföldön?

3. A mentőtiszti után lehet továbbtanulni?



2012. nov. 21. 18:12
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Jól tudod,külföldön nincs olyan,h mentőtiszt.Sajnos nem vagyok tisztába a külföldi dolgokkal (egyszer kerestem külföldi oldalakon,ápoló és orvost találtam,az itthoni képzés hasonló az ottani orvosihoz,de nem egyenlő),de az itthonival egy kicsit igen.Mo-n van mentőtiszt képzés (főiskola) nappalin és levelezőn is,bár ez utóbbi elég sok kritériummal(kell hogy legyen gyakorlatod...).A felvi.hu sok dologban segít.Szerintem felesleges elvégezned a dipo-t(ha jól tudom még mindig 4év),max. felmentést kapnál tantárgyak alól és már ismerős lenne nagyon sok minden.Egyébként 4 éves a mentőtiszt képzés,utána mehetsz orvosira (egyetem),ha szeretnél.Vagy rögtön ezzel kezdesz,csak ez kicsit több idő. :D

2012. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laci Smith válasza:
Vagyis, ha elvégzem a mentőtisztet, kapok valami kedvezményt a felvételinél az orvosi egyetemre?
2012. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!