Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíj szerződés...

Állami ösztöndíj szerződés felbontásának következményei ha munka miatt bontom fel!?

Figyelt kérdés
Kérdésem hogy kell e fizetnem ha aláírtam a szerződést de a munkám miatt nem tudom tovább folytatni a sulit! Egy félévet csináltam meg.

2012. nov. 27. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
hát ez nem túl meggyőző indok. az első félév felét ki kell fizetned. egyes egyetemeken még passzív félévet sem engednek ilyen indokkal.
2012. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"A Hallgató kérelmére a szerződés 2. c) pontja alapján vállalt kötelezettség teljesítése alól mentesíthető, ha a Hallgató hazai munkaviszonyt létesít és az el nem végzett képzésre irányadó képzési idő kétszeresének megfelelő időtartamban fenntartja azt." igaz feltételes mondatban van de direkt felhívtam még augusztusban az oktatási hivatalt és erre hivatkozva azt mondták nem kell fizetnem...bár elég bizonytalanok voltak benne.
2012. nov. 27. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, de ez azt jelenti, hogy ha pl. elkezdtél egy hároméves BA-t, akkor félév után ott hagyva hat évnyi munkaviszony kell, hogy eltöröljék az adósságot.
2012. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hol van még a 40 évnyi munkaviszony a nyugdíjig!:P Az még simán meg lesz! Akkor jól értelmeztem hogy munkaviszony mellett ha ott hagyom nem kell kifizetnem csak a fennmaradó képzési idő kétszeresét ledolgoznom!?
2012. nov. 27. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!