Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezekkel a képesítésekkel mit...

Ezekkel a képesítésekkel mit lehetne kezdeni, hol lehetne majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakon végeztem, most irodai asszisztensnek tanulok, németből és angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, az OKJ után angol-német tolmácsnak jelentkezek, jövő szeptemberben kezdek, ha felvesznek.


Igazából a fősuli közben jöttem rá, hogy mennyire kár, hogy nem később kellett döntenem arról, hogy mit szeretnék tanulni és miként is szeretnék majd dolgozni a jövőben.

Minden iskolámban az angol volt a fő tárgyam, csak az volt a szemem előtt, hogy azzal és a német nyelvvel tudjak majd foglalkozni, adott volt a tolmácskodás.


Aztán rájöttem, hogy igazából mennyire érdekelnek a sportok, vagyis főleg a "sportok lélektana". Legnagyobb álmaim közé tartozik, hogy sportpszichológiával foglalkozzak, de sajnos ezt már csak akkor tudnám kivitelezni, ha lenne x-százezer vagy x-millió forintom, hogy ki tudjam fizetni az újabb BA-képzést és a ráépülő MA-képzést. Elfogadtam, hogy ez már nem fog menni, de szerintetek valahol a sport közelében el lehet helyezkedni azokkal a dolgokkal, amiket tanultam?

Van erre bármiféle esély?

Nem sportboltokra gondolok, inkább olyan helyekre, ahol sportolókkal foglalkozhatok, vagy könnyíthetem a versenyekre való felkészülést, a versenyeken való jó szereplést.


A másik, hogy Norvégiában szeretnék majd élni jó jár évvel később, természetesen gyűröm a norvég nyelvet is, de nem tudom, hogy pl. egy angol-német-magyar tolmács, vagy irodai asszisztens mennyire lenne keresett odakint? Szerintem elég kicsi lehet.



2012. nov. 28. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Eléggé eltértél az alapkérdéstől. :)

Sportmasszőr?

Valamelyik nap hallottam egy riportot, hogy egy jó masszőr mennyire sokat számít a versenyeken, és milyen nagy szüksége van rájuk, meg, hogy ott igazán el tudnak lazulni versenyzők stb.

2012. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!