Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szak? Egyetemi tanár?...

Magyar szak? Egyetemi tanár? Megéri éveket tanulni és gürizni érte?

Figyelt kérdés

Pontosan hány évet venne igénybe amíg az egyetemtől eljutok addig hogy egyetemi tanár legyek?

Tájékozódtam kicsit, bár még homályos, hogy mennyi mindent kell tenni érte. Amit eddig olvastam: alapszak, msc, segédtanári/gyakornoki állás, phd, dr-i cím megszerzése.


2012. nov. 30. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Legalább 8 év tanulás, mert 5 év a mesterszakhoz kell, aztán még három év adoktori képzés.


Egy egyetemi előadó kutató is egyben, vagyis nagy elhivatottság és tehetség szükséges hozzá. Ha felemrül benned, hogy megéri-e "gürizni" érte, akkor valószínűleg az előbbi hiányzik. Mert egyébként az ember azzal foglalkozhat, amiért él, és olyan rosszul nem is fizetik.

2012. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aki kutatótanár akar lenni, abban tényleg nem merül fel az ilyesmi, hogy megéri-e érte "gürizni". Teljesen természetes lesz, hogy nyüzsögsz a megfelelő tudóskörökben, szemináriumokra, konferenciákra jársz, kutatsz, tudósok között serénykedsz, folyamatosan tanulsz..stb. Ezek az emberek más világban élnek, eszükbe sem jut ilyesmiket agyalni, hogy no, akkor hány év is, mire megcsinálom a PhD-t, jajj, még hiányzik 15 oldal a doktorimból, de nincs kedvem írni..stb. Nekik ez a hivatásuk, ez tényleg egy életforma. Szóval ha ez számodra nem természetes, akkor nem ajánlom ezt az utat. Mellesleg elárulom, hogy egyetemistaként nekem is megfordult a fejemben a doktori képzés, de akkor jöttem rá, hogy nekem ez nem opció, mikor számoltam vissza a féléveket, hogy mennyi van még hátra a szakos államvizsgámig. Ilyen hozzáállással nem lehet.
2012. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!