Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Motivációhiány a tanulmányaimm...

Motivációhiány a tanulmányaimmal kapcsolatban. Miért jó vegyésznek lenni?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re járok kémia BSc szakra, enyhén szólva motiválatlan vagyok, viszont okos. Egyáltalán nem veszem komolyan az egészet, és fogalmam sincs arról, hogy mi a francot kezdjek az egésszel. Az eddigi akadályokat abszolút jól vettem, minden kötelező tárgyam megvan egy kivételével, ami miatt már sajna 1 évet csúsztam. Tudtok mondani olyan dolgokat ami esetleg motiválhatna abban, hogy miért is jó vegyésznek lenni?

2012. dec. 1. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kémia rettentően érdekes. de ha azt nézed, hogy tudni fogod, hogy mik vesznek körül, az is elég hasznos. (pl. az étel csomagolásán érted az összetevőket)

Ha pedig csak azt nézzük, a mai világban az is elég jó motiváció, hogy ezzel el tudsz majd helyezkedni!

Örülj neki, hogy jó képességű vagy, használd ki! Sok sikert:)

2012. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem így fogok tenni, köszönöm szépen :)
2012. dec. 1. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:

olvasgass könyveket a kedvenc területeddel kapcsolatban (kémián belül), vagy ha még nincs ilyen keresd meg ezt!

pl én sokat olvasgatok sg.hu-n tudománnyal kapcsolatos cikkeket, azok jók motiválónak, vagy számomra a legnagyobb motiváció a sci-fi olvasás. elolvasok pár Asimov novellát, vagy Lem reményt, és máris alig várom, hogy végezzek, és kezdhessem a munkát :D (én is kémia bsc hallgató vagyok, csak én a PE-n)

amúgy nézz körül, hogy jelen állás szerint ha végzel merre indulnál el, milyen állások vannak itthon, és külföldön, ás hogy melyik tetszik (tudom, hogy az ilyen dolgok még változnak, de ha folyamatosan figyeled akkor megfelelően képben leszel mire végzel)

2012. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mondjuk rövidtávon jó motivációforrás a vizsgaidőszak is :D
2012. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vagy esetleg kezdj el TDK-zni, ott látni fogod gyakorlatban működni azt amit tanultál, az is jó motivációforrás lehet

vagy ha nem akarsz TDK-zni elkezdhetsz otthon is kísérletezgetni

2012. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoitokat :) Azt hiszem gyógyszerkutató irányba szeretnék elindulni, de szerintem a TDK-hoz még nem vagyok elég felkészült, esetleg majd jövőre. Az sg.hu jó ötlet, már hozzá is adtam a lapjaimhoz. :)
2012. dec. 2. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
úramisten... mintha én írtam volna ki ezt a kérdést, a DE-re járok elsőéves bsc-re, de már kiábrándultam belőle, csúszok én is(lustaságom miatt), valszeg ott fogom hagyni, nem nekem való ez a sok mérgező kemikália, csak azt sajnálom, h a sok balf@sz ott marad és elvégzi...egyedül a környezetkémia, környezetvédelem miatt mentem oda, de sajna a vegyészek inkább a gyógyszergyárakban, ipari termelésben kapnak állást:S de Neked sok sikert és kitartást kívánok!!:)
2012. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Sok szerencsét Neked is!
2012. dec. 5. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!