Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgy (ak) kell...

IgaziLulu121 kérdése:

Milyen tantárgy (ak) kell ahhoz hogy orvos legyek a jövöben?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék majd lenni ezt már elég biztosan tudom. Milyen tantárgy kell hozzá? illetve milyen nehéz az egyetem? Fel vagyok készülve rá hogy nagyon nehéz lesz vagy nem olyan borzasztó? Köszi! 13L
2012. dec. 3. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéznek nehéz, de hogy mennyire, azt nem tudhatom, én nem annak készülök.

Viszont oda biológia ÉS kémia érettségi emelt szinten kötelező, és középsuliban végig tanulj nagyon keményen, szerezz egy középfokú nyelvvizsgát (az nem nehéz), és járj el versenyekre, mert a helyezésekért is kaphatsz pluszpontokat a felvételinél. Érdekes, hogy 13 évesen már ezzel foglalkozol, tök jó. :) Én ennyi idősen még legóztam azzal a szöveggel, hogy nekem elég lesz az érettségi, hehe.

2012. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lesz két emelted, a versenyekért már nem fogsz többletpontot kapni, de attól persze még járhatsz:) Biosz, kémia, de a többi reált se hanyagold.
2012. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felvételi tárgy:

a biológia

ÉS kémia VAGY fizika.

2 tárgyból emelt szinten kell érettségizned. (A biológia az egyik, és választasz, hogy a kémiából vagy a fizikából mész-e emelt szinten érettségizni.De én is jobban ajánlom a kémiát 2.-nak.)

Nem szabad elhanyagolni egyik tárgyat sem, úgy van. Mindent gyűrni kell.

Arra kell felkészülni, hogy nagyon-nagyon nehéz, azt hallom mindenhonnan.

2013. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!