Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosok, orvostanhallgatók!...

Orvosok, orvostanhallgatók! Melyik szakot válasszam? Milyen orvos legyek? Ti hogy döntöttetek?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni, de még nem tudom milyen. Igazából azt sem tudom, milyen szakok vannak. Állandóan kérdezgetik, milyen orvos akarok lenni, és sosem tudom megmondani.


És melyik szakhoz mit kell inkább tudni? Sok minden érdekel, inkább azt tudom, mi biztos nem: nem akarok gyerekekkel foglalkozni, vagy csecsemőorvos lenni, ez biztos nem. Inkább valami izgisebb...Légyszi' segítsetek!

18/L



2012. jún. 20. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először elvégzed a 6 év általános orvosi képzést, utána szakosodsz majd. Abban a 6 évben sok mindennel fogsz találkozni, akkor már te is el tudod dönteni mert az orvostudomány minden részéből kapsz valamennyit, így meg tudod állapítani melyik áll hozzád közelebb. Sokan vannak akik úgy mennek orvosira, hogy még nem tudják milyen orvosok lesznek, aztán félúton már tudni fogják.
2012. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy mentem, hogy fogalmam sem volt róla. Vagyis hát..a nőgyógyászat-szülészet és a pediátria érdekelt, de őszintén szólva, én sem bízok a női nőgyógyászokban (nem tudom miért.. :D), de akkor én hogy várjam el, hogy bízzanak bennem? Jelen pillanatban a sebészet biztos. Ezen belül vagy az idegsebészet vagy a plasztikai érdekelne.
2012. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kellene tudni? Az orvosi 6 éves, annyi idő alatt majd csak el tudod dönteni...
2012. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!