Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap lesz a konpetencia...

Holnap lesz a konpetencia felmérés (ha jól írtam=) ) , és azt le szabadna osztályoznia a tanárnak?

Figyelt kérdés
Mert nálunk az iskola igazgatóság ugy döntött, hogy leosztályozza, de szerintem azt nem azért írjuk... Köszönöm a válaszaitokat!
2008. máj. 27. 14:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
No, akkor egy tanár véleménye: elméletileg nem célja a kompetencia-mérésnek az osztályzás, hiszen ez egy nemzetközi felmérés, ami pusztán statisztikailag érdekes. Csak a tanárok egyszerűbbnek tartják ezt leosztályozni, mint hogy ők állítsanak össze feladatsort. Nem kis munka azért egy feladatlap összeállítása! A tanárnak egy fél napját is elviheti csak a feladatok megírása, a gépelés, nyomtatás... Egyszerűbb ezt leosztályozni.
2008. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. máj. 28. 17:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly leosztályozták, rendes naplós jegy lett. [de én ebben szerencsére nem vettem részt, mert csak msot tudtam meg:P]
2008. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Én egy általános iskolában dolgozok!

Figyeljetek!

Ez a kompetenciamérés egy nagy hülyeség! De tényleg...kitalálták a nagy okosok.

A szívás az az, hogy a tanulóknak kell kitölteni és nem az agyasoknak (a parlamentben, Oktatási tárca).

Szóval oda akarok kilyukadni, hogy a tanár nem dönheti el, hogy megíratja-e vagy sem.

Viszont vagy egy rossz hírem, leosztályozhatja. :-(

Ez szerintem nem fair dolog.

De nemcsak a tanulók oldalát látom, hanem a a pedagógusét is. Ők sem értenek egyet vele, ezt higgyétek el.

Mert sok hülyeség van benne.

Na szóval...ne legyél elkeseredve.

2008. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Végre egy "normális" tanár aki a diák helyzetét is átlátja! =)
2008. máj. 31. 05:12
 16/17 anonim ***** válasza:

Diákként: eddig a kompetenciamérés volt az egyetlen valamire való "dolgozat" amit irattak velünk, mert legalább nem a bemagolnivaló kell hozzá... A tanár bármit leosztályozhat az az igazság, többek közt ezt is. A mi osztályunkban az volt a tapasztalat (emlékeim szerint sikerült eddig 3szor kifognom, de lehet hogy csak kétszer), hogy annak lett a legszarabb aki színötös volt... Ezen kívül a szakképzősök a szomszéd suliban jobban megírták mint mi gimisek...


Remélem jól sikerült megírnod :)


A tisztelt tanerőnek üzenem: nekünk meg az veszi el egy fél napunkat hogy tanuljunk az adott dolgozatra, ráadásul minden tanár elvárja hogy az ő tárgyából készüljünk, mert csak az számít. Tehát a tanárnak fél nap a feladatsor, fél nap a javítás, egy témakörből mondjuk 4 feladatsor kell, amit többnyire évekig használnak a tanárok (tapasztalatom szerint), míg nekünk témakörönként és tantárgyanként fél nap, aki becsületes és nem ragad rá egyből órán az anyag, az ötösért fel sem kel a könyvektől, még hétvégén, nyáron sem. Bocsánat az offolásért, de épp 2 nap alatt 4 témazáróra kell tanulnom, és minden órán azt hallom hogy év vége van és még nem vagyunk lezárva, ami csak a mi hibánk lehet... Szeretem a tanárokat.

2008. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 papagenou ***** válasza:
mikor legutobb írtam, kb minden második kérdéshez kommentárt fűztem s kritizáltam:D nem kell tőle félni. amugy hülyeség az egész s sokszor ténleg szarul van fogalmazva
2010. jan. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!