Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy Egyetemre menjek?

Lehetséges hogy Egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Aza a helyzet hogy szakiskolás vagyok. Rossz iskolát választottam, amit mára már nagyon megbántam. Az én helyem egy gimnáziumban, vagy szakközép iskolában lenne. Minden vágyam hogy egyetemre járhassak. Azon gondolkoztam, hogy 3.-ban elkezdem az érettségit, és 3 év alatt megvan. Ha elvégeztem egyetemre szeretnék menni. Ha fizetnem kellen az egyetemért nagyon sokat kellen dolgoznom. Nehéz bekerülni az államilag támogatottak közé? Egyébként informatikára szeretnék menni, és eddig a Debreceni Egyetemen gondolkozok :)

2012. dec. 11. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Állami támogatott egyetemről ne is álmodj, mire te felvételizel, könnyen lehet, hogy már egyáltalán nem lesz állami támogatott oktatás. Viszont a tandíjak többszörösükre emelkedhetnek. Ezért legyél előrelátó és már most kezdj el dolgozni és gyűjteni a diplomádra! Ha előre megvan rá a pénz, úgy olcsóbb lesz, mintha diákhitelt veszel fel és egy csomó kamattal együtt kell majd fizetned. Ha pedig megteheted, akkor inkább külföldi egyetemre menj, nagyon sok országban ugyanannyi tandíjért jóval színvonalasabb oktatásban részesülsz, mint Magyarországon, ahol az egyetemektől minden évben egyre több és több támogatást vonnak meg.
2012. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

na igen. egyetértek az első válaszolóval. igaz addig még lesz egy kormányválasztás is, de van egy olyan érzésem, hogy ismét a Fidesz jut hatalomra.

tényleg kezdj el dolgozni, és minden pénzt amit módodban áll tegyél félre.


az infó amúgy elég nehéz. én az SZTE-n vagyok proginfón, nem könnyű és ez csak nehezebb lesz. mindenféleképpen érettségizz infóból, ha lehet emelt szinten (programnyelvből a C-t tanuld meg sztem). matekra is nagyon gyúrj rá. még ha nem is akarsz majd abból emeltezni, akkor is tanuld meg előre az integrálást/deriválást. meg fogja könnyíteni az első féléved.

eddig az volt az általános dolog, hogy az infós szakokra könnyű bekerülni, de annál jóval nehezebb bent maradni, és annál is nehezebb elvégezni. de most, hogy már ennyire csökkentik az államis helyeket....


sok szerencsét kívánok!

2012. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőéves BSc hallgató vagyok a Debreceni Egyetem TEK - Informatikai Karán.


Bekerülnöm nem volt nehéz. 2011-ben 316 volt a ponthatár, 2012-ben (mikor én felvételiztem) 250 környékére csökkentették le, nekem pedig 327 pontom volt. Nem volt sem emelt érettségim (infó: 96%, matek: 61%; magyar: 80%, angol: 88%, töri: 60%), sem nyelvvizsgám, semmim, ami pluszpontot jelentett volna. Az utolsó két évben 4,3 feletti átlagom volt.


Bent maradni... Na az az igazi kihívás. 6 tárgyból kettőt buktam el (kalkulus 1, az informatika logikai alapjai), három lett meg (bevezetés az informatikába [3], diszkrét matematika 1 [3], HTML-XML [2]), és a számítógép architektúrákból (továbbiakban: szar) 1-jén van még egy vizsga hátra.


Ráadásul informatikából nem nulla tudással állítottam oda. 12 éves korom óta programozok, ismertem a HTML-t és az XML-t (mégis csak 2-es lettem belőle), és van tapasztalatom C szintaktikájú nyelvekben (JavaScript, PHP, C# .NET 4 alatt). Azok az ismerőseim, akik eddig nem programoztak, igen komoly bajban vannak, én segítek nekik. Viszont a matek egy igazi küzdelem nekem. Nagyon kemény, és ha nem követed az elejétől fogva, lemaradsz és nem tudod pótolni. Ráadásul az állammal kötött szerződésem miatt évi 30 kreditnek meg kell lennie, és ha sikerül a szar vizsgám, akkor lesz 17 kreditem (a következő félévben a felvehető kötelezően választható tárgyak összkredite 20). Nincs mese, itt teljesíteni kell.


Hogy mi lesz a jövőben? Sajnos, fogalmam sincs.


Ha érdekelnek részletek az egyetemi életről, írj privátban, szívesen beszámolok neked mindenről.


19/F

2013. jan. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!