Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vinyolag jó középsuliba a...

Vinyolag jó középsuliba a 4-es, inkább 5-ös matekosnak milyen nehéz lesz az egyetem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a jegy számit hanem a tudás.
2012. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még ha tudás is van a 4es, 5ös mögött, akkor sem lesz egyszerű. Ha kifejezetten matek szakra mész még nehezebb, de gazdasági, mérnöki pályán is kemény. Én gazdasági szakra járok, mindig ötös voltam matekból, Pesten egy ELTE gyakorlóiskolában, versenyekre jártam matekból és így mondom azt, hogy nem könnyű. Persze nem teljesíthetetlen, csak több gyakorlást, tanulást igényel. Ha van egy biztos alaptudásod, meg hozzá kellő szorgalmad, akkor komoly problémád nem lesz egyetemen se!
2012. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom, hogy nehéz lesz-e, vagy nem, de más lesz. Nagyon más.


Semmit sem jelent, hogy hányas voltál középiskolában.


Én végig 2-3-as voltam, volt, hogy 1,6-al engedtek át. De valahogy sikerült elkapnom az egyetemi matekot és most az évfolyamon a legjobb vagyok. Sok arc pedig még az aláírásig sem jutott el, pedig 5-ösre érettségiztek.


De ezek a ritkább kivételek inkább, ha valakit érdekel a matek, akkor egyetemen is érdekelni fogja így meg tudja csinálni, akit meg nem, annál ritka, hogy egyetemen megszereti.


A lényeg, hogy abba ne reménykedj, hogyha lazán hoztad középsuliba a 4-est, 5-öst, akkor itt is lazán fogod. Ebbe buktak bele sokan, akik jók voltak belőle. Mindenképp tanulni kell rá.

2012. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, nem a legjobb, hanem a legjobbak között.
2012. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!