Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem teljesen értem ezt a...

Nem teljesen értem ezt a dolgot most a felsőoktatásban. Akkor most nem lesz költségtérítéses képzés?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha hülyeséget kérdezek ,sokat hallani most erről tudom,de én éppen csak mindig fél füllel csípem el a híreket.

köszi előre is!


2012. dec. 18. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Még senki sem tud semmit.
2012. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orbánéknak át kell gondolniuk a diákok követeléseit. Úgy kell módosítani a törvényeket, hogy mindenki bejuthasson a felső oktatásba. Ne csak a gazdagok gyerekei.

Erre még várni kell néhány hetet.

2012. dec. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ELVILEG, pont azt találták ki az okosok, hogy államilag támogatott helyeket szüntessenek meg, ráadásul drasztikusan. Aki ezen képzésekre nem jut be, az költségtérítésesen folytathatja tanulmányait. Erre jött a remek válasz, hogy nem csak a gazdagok előtt lesz majd nyitott a lehetőség, hiszen ott a diákhiel! Frankó... Most egyelőre senki nem tud semmit.

Csak, hogy egy példát mondjak, emlékszem, amikor én felvételiztem, akkor 100-110 ezer fiatal kezdhette meg a tanulmányait a felsőoktatásban. Ennek olyan 60-70%-a volt államilag támogatott szakon, tehát a képzésért nem kellett fizetnie. Azóta én ezeket a számokat nem igazán követem, de könnyed fejszámolással kiszámolható, hogyha felvettek 100 ezer embert, akkor abból 60 ezer ingyen tanult. Most ezt 10 ezerre akarják/akarták volna csökkenteni!

2012. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem,köszi szépen a válaszokat!:)

hát kíváncsian várom én is a fejleményeket...

2012. dec. 18. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!