Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakiből forgató...

Hogyan lehet valakiből forgatókönyvíró?

Figyelt kérdés

Üdv.


Az a helyzet, hogy régóta foglalkoztat a gondolat, hogy szeretnék forgatókönyvíró lenni. Szerintem jó lennék a szakmában, mivel jól tudok írni, nagyon kreatív vagyok, és szeretem a filmeket és a sorozatokat.

Engem annyi érdekelne, hogy hogy működik ez az egész szakma? Mit kell tenni/elvégezni, hogy forgatókönyvíróvá válhassak (lásd olyan-e mint a film vagy az irodalomszakma , hogy akkor is lehetsz jó író/színész, ha nem tanultad a büdös életbe), és úgy alapjáraton hogy műdökik ez az egész procedúra.

Hozzátenném, hogy csakis külföldi (amerikai) munka érdekel

, és rendes filmek és sorozatok írása érdekelne, nem pedig valami elvont sznob művészfilmeké ( ezt ne úgy értsétek, hogy mondanivaló nélküli "Gyilkoscápa vs. Óriáskrokodil" féle filmeket akarnék írni, hanem valamit ami egy normális film,vagy esetleg sorozat, hogy mondjak egy példát pl. sorozatok terén ott van a Californication, ami a sok poén és szexualitás mellett mondanivalót is tartalmaz, vagy pl. összetettebb filmek terén a Fight Club.).

Szóval valaki, aki hozzáértő, leírná ennek az egésznek a menetét?



2012. dec. 18. 13:40
 1/7 schocko ***** válasza:
Ha nem vagy zsidó származású, akkor ne menj amerikába, mert semmi esélyed mellettük.
2012. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van benne valami, viszont épp ennyire azért kétlem . :D


Viszont kösz, de nincs kedvem a haldokló, színvonaltalan magyar filmipar tagja lenni. Maximalista vagyok, és nagy ember akarok lenni és nagy álmaim vannak. Kicsit többet szeretnék annál, mint hogy a förtelmes magyar filmekhez közöm legyen, vagy a barátok köztöt írjam.

2012. dec. 18. 13:55
 3/7 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy azért is szeretnék amerikában tevékenykedni, mert nem párszázezer ember számára akarok filmeket írni, hanem párszáz millió ember számára.

Magyarországon sem anyagi keret, sem megfelelő számú nézettség, sem akármilyen féle potenciál nincs ebben a szakmában.

2012. dec. 18. 13:57
 4/7 anonim válasza:
kb. ugyanilyen terveim vannak, ha gondolod írj privátot és beszélgetünk még róla:D
2012. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
lehet hogy maximalista vagy de hogy okos nem az biztos. egyébként pofonegyszerü megírod a forgatókönyvet aztán elküldöd mondjuk a netflixnek azok meg vagy elküldenek vagy fizetnek érte pár millió dollárt
2021. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Juj de ostoba kis liba vagy!

Forgatókönyvíró, mindjárt Amerikában, mi? Hány éves vagy?16?

2021. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is forgatókönyvíró szeretnék lenni

De még nekem is van annyi eszem, hogy nem rögtön Amerikában és külföldön akarok kezdeni

Hanem itt

Kicsiben kell kezdeni és, ha jó vagy, akkor meg lesz annak a gyümölcse


Egyébként meg nehéz meló, hogy azzá is válj

Sulit is el kell végezned hozzá

Nem könnyű

De, ha tényleg azzá akarsz válni, akkor megcsinálod

Ennyi az egész

Én általános suli alsó tagozata óta ez akarok lenni

És teszek is érte

Más nem érdekel, csak a célom

Még a családom és barátaim lebeszélésével sem foglalkozok

2023. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!