Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki ismeri az SZTE-ÁOK-n az...

Aki ismeri az SZTE-ÁOK-n az első félév követelményeit és pontozását, megteszi hogy elemzi nekem az alábbi táblázatot?

Figyelt kérdés

[link]


Mennyi ez alapján a reális esélye hogy a HUMUAAO.SZE kódú tanuló nem fog megbukni? (sejtbiológia és molekuláris genetika tárgyból)


Illetve mik azok a szakok amik "szűrni" szoktak, amin sok a bukás első évben?????



2012. dec. 19. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakokkal szoktak szűrni, hanem a szakon szoktak szűrni tárgyakkal.

Amivel mindig mindenhol szórnak orvosin az első egy-két évben az az anatómia és az élettan.

2012. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, elírtam, elnézést! :)


Valaki esetleg tudja, hogy Szegeden hány százalékos a bukási arány első évben?

2012. dec. 19. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, látom Boldogkői még mindig szereti a bonyolult pontozgatást:D

Minden oda van írva egyébként. Az első oszlopban az, hogy hány pontot ért el a vizsgán (szerintem 100 pontos a vizsga).

A második oszlopban az, hogy a vizsga alapján hanyast kap(na) az illető.

Aztán a tanár ad bónuszpontot arra, hogy ki hány előadáson vett részt, és ez alapján ahogy elnézem max. 8 bónuszpontot ad.

Aztán az óra előtt kiosztanak egy ilyen kis 3 pontos tesztet, amit az órán elhangozottak alapján kell kitölteni és a végén leadni. Legalábbis nekünk ilyen volt. Az ez alapján kapott pontok vannak a 4. oszlopban, az 5.-ben pedig az előző két oszlop van összesítve.

A 6. oszlopban az látható, hogy hány bónuszpontot kap az illető az órai részvétel és a kis tesztmegoldások (azaz az 5. oszlopban szereplő pontszám) alapján. Hogy pontosan hány pontra mennyi bónuszpont jár, azt nem tudom.

A következő oszlopban az látszik, ha vki nagyon aktív volt a gyakon, és a gyakvezető úgy értékelte, hogy emiatt pluszpontban részesül.

A 7.-ben ugyanez szerintem az előadás alapján (azaz a tanár előadásokon tett fel kérdést, és ha vki jól válaszolt, kaphatott pluszpontot).

A következő (DEMO eredmények alapján) az évközi eredmény alapján adott pluszpontok vannak.

A mol.biosz alapja egy másik, az intézet által meghirdetett kurzus, azt szerintem csak azért rakták ide, hogy ne kelljen másik táblázatot csinálni.

Az SZTE-n azokat a szombati napokat, amik munkanapok lennének (mert előtte vmilyen ünnep miatt szünet volt), azt kiadják szünetnek, tehát szombaton nem kell bemenni. Viszont gondolom a szünet pont olyan napra esett, mikor volt biosz előadás, így a tanár azért, hogy le tudja adni az anyagot, szombaton megtartotta az előadást (gondolom). Ha vki erre bement, akkor kapott azért pluszpontot.

A DEMO eredmények alapján kötelességek oszlopban az van, hogy a demók alapján kell még vmit tenni a diáknak. Pl. ha mindkettő szarul sikerült neki, akkor extra kérdést kap a vizsgán.

Gyakorlati hiányzások alapján kötelezettségek ugyanez a gyakkal.

Utána van egy összesítés, és az összesítés alapján egy jegy.

A szürke demós oszlopokban az évközi számonkérések eredménye van.

És utána még egy oszlop annak, akinek a demói nagyon jól sikerültek, annak kicsit felkerekítik a vizsgáját, és ott van a végleges jegye.


Nyilván akinek az első oszlopban a vizsgánál nincsen pontszám, az még nem is írta meg a vizsgáját.

Pl. ez a HUMUAAO.sze se.


Annyi látszik, hogy van egy plusz kérdése, és 2 pluszpontja. Azaz ha legalább kettesre megírja a vizsgát (vagyis a 2 pluszponttal meglesz a kettese a vizsgán), akkor nem fog megbukni.


Igazából a vizsga jegy az alap, csak a tanár megpróbálja azzal ösztönözni a diákokat, hogy az óralátogatásért, aktívkodásért, jól sikerült demóért pluszpontot ad.

Igazából ha nem csinál vki egész évben semmit, de a vizsgát ötösre írja, akkor is megkaphatja az ötöst, csak nyilván nehezebb elérni.


De miért voltál erre kíváncsi?:DDD


Első évben nem nagyon szoktak az szoté-n csúszni az emberek. Aki csúszik, az ált. az anattal vagy a kémiával, ritkábban a fizikával vagy a biosszal.

De első évben tényleg nem sokan.

Második évben szórnak az anatómiával leginkább, és a bikémmel meg az élettannal.

Harmadévben meg vagy a maradék évfolyam 40%-át megbuktatják patoszon vagy kóron:D Mikróval ritkán szadiznak:)

2012. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Sziasztok!


3. válaszoló, köszi a választ, nekem is hasznos volt. :) Tudom, hogy nem illik ide a kérdés, de ti hogyan tanuljátok/tanultátok az anatómiát, milyen módszerrel?

Köszi! :)

2012. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én már sehogy, másfél éve leszigorlatoztam belőle:D

Egyébként anno csináltam hozzá egy rakás rajzot, aztán vhogy megtanultam. Spéci módszerem nem volt hozzá.

2012. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Jó Neked! Gratulálok! :)

Köszi a választ!

2012. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én SOTE-s vagyos:)

Az anatban a közhiedelemmel ellentétben rengeteg a logika. Ráadásul sokszor nagyon logikus a nómenklatúra, és egy kis latin tudással könnyen ki lehet következtetni a neveket. Én például tegnap vizsgáztam, és olyan képleteket is kérdeztek, amelyekről még nem is hallottam, de egy csomót sikerült (helyesen) kiimprovizálnom :D

Az egyes izomcsoportok eredésében/tapdásában is meg lehet találni a lodzsikot, a funkciókról nem is beszélve. mondjuk zsigertan nekem még nem volt, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni:)


Egyébként SZOTE-s hallgatók, tényleg igaz, hogy ti az anatos tárgyakat (anatómia, szövettan, embriológia, sejbiológia) nem egy napon csináljátok meg? :O Meg mintha olyasmit is hallottam volna, hogy nálatok első évben a koponya nem is vizsgaanyag :O

2012. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
* nem egy napon van a vizsga a fent nevezett tárgyakból
2012. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!


Köszi az ötletet, és gratulálok a vizsgádhoz! :)

Hát, én még csak elsős vagyok, így nem nagyon tudok biztosat mondani. A sejtbiosz meg az anat vizsgám az külön volt, a koponyát nem tudom. Van egy felsőbb éves ismerősöm, neki külön volt az anat és a szövettan vizsgája. A többit nem tudom, bocsi. :/

2012. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!