Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anatómiát meg lehet tanulni...

Anatómiát meg lehet tanulni 12 nap alatt? Napi 4-6 óra tanulással?

Figyelt kérdés
Ízület és izomtan. Latinul. A csontokat és a részeiket tudom.
2012. dec. 21. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

ha azt mondjuk, hogy nem, akkor hozzá se fogsz fogni? mert hát akkor tényleg nem lehet megtanulni.

ezt neked kell tudni. attól függ mennyire fog az agyad, mennyire érdekel a téma, milyen szinten akarod megtanulni stb.

de ha a gép előtt ülsz és nem tanulsz, akkor tényleg nem fog menni.

2012. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondod... Olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki tanult már anatómiát és mondjuk átlagos/jó agykapacitással bír. Ja és aki hallott már olyanról, hogy az emberek néha utaznak és van a telefonjukon internet. Útközben nem tudok tanulni, mert rosszul leszek. És 4-6 órában akarok tanulni, nem 24-ben, ugyanis valakinek dolgozni is kell:) De sokat segítettél, hogy megosztottad velem a tapasztalataid az anatómia tanulásról, köszönöm.
2012. dec. 21. 16:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelmű legyen. Ha a tapasztalatok alapján kevés ez az idő, akkor növelem. A csontokra kb 6 óra kellett össz-vissz, de az kismiska a másik két témakörhöz képest.
2012. dec. 21. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez azért erősen képességfüggő, szóval kár volt ennyire ledorongolnod az első válaszadót.

Nah meg azt sem ártana tudni, hogy mégis milyen szinten kellene. Mert azért egy eü fősulin nem egészen azt tanulják, mint mondjuk orvosin. Nem mindegy, hogy a nevüket kell tudni, vagy az eredést, tapadást, beidegzést és funkciót is.

Na meg az sem mindegy, hogy mióta tanulsz. Gondolom igen csak az anat elején jársz ezekkel a témákkal, és olyankor még jóval több idő kell, mint amikor már második éve tanulod.

Nekem egyébként elég lenne a 12 nap még napi 4-6 órában is, de én könnyen tanulok.

Én anno, mikor első félévben vizsgáztam, akkor kb. 9 napot hagytam rá, de félév folyamán majdnem mindent megtanultam és demóztam is belőle, csak a szövettant kellett hozzá tanulnom meg ismételni.

2012. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na meg persze az is kérdés, hogy hanyasra....
2012. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"És 4-6 órában akarok tanulni, nem 24-ben, ugyanis valakinek dolgozni is kell:)"


gőzöm sincs hogy pl. ez a mondat, hogy jön az én válaszomhoz. vagy ez csak arcozás, hogy te "ennyire" penge vagy?

2012. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sosem értettem, mi értelme van ezeknek a kérdéseknek. ha valaki jó képességű, biztos meg tudja tanulni. ha valaki jó képességű, de mellette dolgozik 8-10 órát, és aztán esik neki egy nehéz anyagnak, már valószínűleg nem elég az idő. irkálás helyett talán ess neki, és majd meglátod.
2012. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Abból, hogy nem itt diskuráltam veletek, láthatod, hogy neki estem, megjegyzem már m előtt kiírtam a kérdést, és nem itt írogattam.


Penge? Nem, ennek ahhoz semmi köze, csak hogy nyilvánvaló legyen, hogy nem azzal foglalkozok a nap 24 órájában, hogy itthon meresztem a hátsófelem és a gyakorin írogatok.


Nem dorongoltam le az első válaszolót, illetve nem volt kár ha így tűnt, mert ahelyett hogy válaszolt volna a kérdésre saját tapasztalatai alapján, nekiállt kioktatni, feltételezve, hogy valami debil vagyok aki ahelyett, hogy tanulna várja a sült galambot mi közben éjt nappallá téve internetezik, azt pedig kissé utálom. Holott normális hangnemben tettem fel a kérdést. Nem értem miért kell alapból azt feltételezni valakiről, hogy a tanulásra szánt idejében lustálkodik.

Kommentben leírtam, hogy átlagos/jó képességű emberről van szó. Nem akartam ennél jobbat írni, de azért elég könnyen tanulok. Csak anatómiát most tanulok először életemben. A korábbi csonttant leszámítva. Egyébként ízületek neve, fej, árok, felszínek, mozgásaik, szalagok, izmok neve eredés, tapadás helye, funkciójuk. De már körvonalazódott, hogy kb mennyi idő kell, 2 ízület/óra, úgyhogy szerintem végzek mire kell. Ha az orvosira járnék nem hiszem, hogy lenne időm dolgozni mellette. Legalábbis nem úgy képzelem, hogy az orvostan hallgatóknak lenne idejük és maradna energiájuk ilyesmire.

2012. dec. 23. 23:37
 9/9 anonim ***** válasza:
regényt írni még mindig maradt erőd :D
2012. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!