Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, napi hány órát...

Egyetemisták, napi hány órát tudtok intenzív tanulással tölteni átlagban?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit amennyire szükség van. ;)
2012. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mégis, meddig bírjátok?
2012. dec. 26. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokat, ezért is osztom be több napra a tanulást, ha tehetem, és nem hagyom az utolsó 2-3 napra. Persze ez nem mindig sikerül.


Elsőéves vagyok, és nekünk nem most van para, hanem október közepétől december közepéig írtunk sok zh-t. Ha tehettem, akár egy hétre is beosztottam a tanulást, minden nap 2-3 óra aztán pihenés (film, haverok, hobbik stb).

Persze volt, hogy két, akár három zh is egymást követte, és nem mindig tudtam beosztani, de akkor nem tudtam rendesen felkészülni, mert 5-6 óránál többet nem tudok egy tárgyra koncentrálni.

2012. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

ZH-kra még nem kell annyira ráparázni é vközben azokat kevesebb erő befektetéssel is meg lehet csinálni.

A vizsgaidőszak az ami durva inkább. Ott sokkal nagyobb anyagrészek vannak és szigorúbb követelmények.

2012. dec. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-4. de azt sem egyhuzamba. utána már kifáradok és nem tudok koncentrálni. de ennyi bőven elég is szokott lenni, végzős matek szakos vagyok. itt vagy érted, vagy 10 óra nézegetés után se fogod...
2012. dec. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vizsgaidőszakban kb. 8(9-től 6-ig könyvtár), este ha van még kedvem, akkor nézegetem 1-2 órát. Szorgalmi időszakban kb. heti 2-3 óra amiben tanulok, 12-16 mikor a szakterületemmel, de nem tananyaggal foglalkozom.
2012. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát itt BME mérnökin még (első éves vagyok ) a vizsgaidőszak eddig nagyon laza, 4 vizsgám van ebből kettőt már letudtam, szabad volt az egész karácsony szilveszter és még lesz két vizsgám. Amúgy én rosszul osztom be az időmet nagyon szóval vizsga előtt 3-4 nappal tanulok reggeltől estig kb. De a szorgalmiidőszak sokkal húzósabb volt, volt olyan hogy egy héten 7 zh. Mondjuk előtte nem is tanultam egész félévben, ezért szívtam meg , de meg lett minden egész jól mert belehúztam :)


De következő félévben tuti úgy fogom csinálni hogy minden nap 2-3 óra olvasgatás, aztán még van bőven idő szórakozásra és így nem gyülemlik fel ennyi anyag.

2013. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!