Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar jogi diploma -> külföld...

Magyar jogi diploma -> külföld wc papír?

Figyelt kérdés

18L vagyok. Érettségi előtt állok.

Szóval az a kérdésem, hogy jogi diplomával Magyarországon ragadok?


2012. dec. 27. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Ahamm.
2012. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én miután végeztem egy nemzetközi irodában kezdtem jelöltként, közben egy secondment keretében voltam fél évet a bécsi partnernél, utána dolgoztam az EBRD-nél, jelenleg Párizsban vagyok.

Miért nem olyanok válaszolnak akiknek van fogalmuk a dolgokról?

2012. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem! Mivel jogon nem csak magyar jogrendszert tanulsz, hanem európai jogot, nemzetközi jogot, nemzetközi magánjog stb, sőt nálunk a negyedév és az ötödév csak a "külföldi" jogról szól. Plusz vannak fakultatív tárgyak amelyek más országok jogrendszerét ismertetik meg veled, plusz vannak nyári egyetemek is (én is részt vettem ilyenen) ahol mondjuk a román, eu és magyar jogot hasonlítottuk össze. Kaptam érte tanusítványt is ami az önéletrajzban szépen mutathat. Külföldön pedig számos részképzés van, ismerősöm félév- 1 évet ráhúzott még kint és külföldön dolgozik a magyar jogász diplomájával.
2012. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi csak a hallgatói szerződést kell lenyelni valahogy.
2012. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs hallgatói szerződés mert csak fizetősön indul a szak!
2012. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor már biztos, hogy jogra megyek.
2012. dec. 28. 01:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó döntés! 2. voltam.
2012. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!