Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tudhat, mennyit tud...

Mennyit tudhat, mennyit tud megtanulni az ember anélkül, hogy teljesen beleőrülne?

Figyelt kérdés
Mérnöknek készülék, és látom, hogy miféle könyvek vannak csak matematikából és fizikából. Matekból például találtam egy (egyébként jó) könyvet, ami 1500 oldalas és véletlenül sem tartalmaz mindent. Na most ebből kiindulva mennyit tud megtanulni az ember, mennyit tud magolni, mennyit tud megérteni, illetve mikor őrülhet bele a túl sok információáradatba az agy?
2012. dec. 28. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő, hogy ki mennyit bír. Van egy barátom, aki mondhatni egy zseni. Megtanul egy himnusz hosszúságú szöveget percek alatt kívülről, és nem felejti el 5 perc múlva... Ő elég "könnyen" veszi az akadályokat.


Engem is ez a terület vonzott, de nem tanultam ilyen téren tovább, ismertem a képességeimet, tudtam hogy nem nekem való, kibuknék.

Szerintem mindenki érzi, hogy mennyi szorgalom/kitartása/lelkiereje van, és mennyire fog is hozzá az agya.


Nekem nem menne, de ez én vagyok, van aki meg leül, és beseggel hatalmas mennyiségeket.

2012. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy a képességeim talán megvannak hozzá. Azonban lelkileg nem vagyok túl erős, és ily módon attól félek, hogy előbb utóbb beleőrülnék a sok tanulásba, vagy a sok tudásba. Nem tudom mennyire érthető, hogy mire akarok kilyukadni. Elég elvont ember vagyok.
2012. dec. 28. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

"the brain’s memory storage capacity to something closer to around 2.5 petabytes (or a million gigabytes). For comparison, if your brain worked like a digital video recorder in a television, 2.5 petabytes would be enough to hold three million hours of TV shows. You would have to leave the TV running continuously for more than 300 years to use up all that storage."

[link]

Angolul nem értőknek:

"az agy memóriatároló kapacitása körülbelül 2.5 petabyte (vagy 1 millió gigabyte). Például, ha az agyunk úgy működne mint egy digitális videófelvevő ami egy tv-re van kötve, akkor a 2.5 petabyte elég lenne 3 millió órányi tv műsor tárolására. Ehhez hagyni kéne hogy a tv menjen több mint 300 évig."

Ezután viszont azt irja hogy nem nagyon lehet mérni az agy kapacitását, mert először is nem tudjuk, hogy mérjük a memória méretét, másodszor meg néhány emlék több részletet tartalmaz igy több helyet foglal, néhány emléket meg elfelejtünk igy felszabadul hely.

2012. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És az agy milyen tömörítési formátumot használ? :-)
2013. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!