Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelvet tud megtanulni...

Hány nyelvet tud megtanulni normálisan egy átlag ember?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy túl sok nyelv érdekel és nehéz szelektálni/sorrendet felállítani, hogy melyiket tanuljam meg rendesen. Az angolon kívül a legtöbb csak alapszinten megy, az pedig nem sokra elég. Azt mondják okos, intelligens vagyok, így van rá esély hogy akár 5-6 nyelvet megtanuljak közép-felsőfokú szinten? Egyszerre hány nyelvvel érdemes foglalkozni?

2012. szept. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

minél több nyelvet tanulsz, annál könnyebb lesz a következő. Érdemes pl. latinból kiindult nyelveket választani, francia, román, olasz, spanyol - ezekben sok a közös szó, így könnyebb megjegyezni.

Van egy nyelvész csóka, 28 élő és x holt nyelvet ért és beszél.

Ha magas az IQ-d, akkor gondolom neked könnyen fog menni.

2012. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy normál (nem kéttannyelvű) általános iskolában 1 idegen nyelvet oktatnak, középiskolában - inkább gináziumban - kiegészül 2-re, jobb képességűek, szorgalmasak 3 nyelvet is tanulnak. Ha azt nézed, a tanterv szerint általánosban alapfokon, középiskola végén középfokon (emelt érettségi, B2 nyelvvuzsga legalább) kellene beszélni az adott nyelvet.

Ezzel szemben a gyakolat azt igazolja, rengetegen hagyják bent a diplomájukat is, mert nincs nyelvvizsgájuk főiskola/egyetem végére sem!

Szóval a 22-25 év közöttiek közel fele örülne egy B2 tudásnak is 1 nyelvből, a másik fél pedig beszél legalább 2 nyelvet, abból egyet legalább középfokon, de nem ritka a 2 felsőfokú nyelvvizsgás sem... (kéttannyelvű iskolákból)


De hogy mennyit lehet tanulni, az személyenként változó. Függ a nyelvérzéktől, az akarattól, kitartástól, de a tanáron, tananyagon is és a korábbi tapasztalatoktól. Azt mondják minél több nyelven beszél az ember, annál könnyebb a következő nyelv.

Egyszerre max 2 nyelvet tanulj, az bevélt az iskolában is, az még nem annyira zavaró. De a többihez újat mindig csak egyet válassz, ha eljutsz egy biztos szintre belőle, jöhet a következő. Így rögzül valamenyest az új nyelv és nem kavarodsz bele.

2012. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Nehéz meghatározni, mit jelent ebből a szempontból az átlag ember. Persze, ahogy írják előttem, sokaknak egyetem végére sincs meg a nyelvvizsgájuk, de lehet, ennek nem is az az oka, hogy nem lennének képesek rá. Lehet időhiány, stb. Ha jobban ráérnének az emberek, talán több nyelvet is megtanulhatnának, és a nyelvtanítási módszerekben is lehet hiba. Ha gyerekkortól megszerettetnék a nyelvet az emberekkel, felkeltenék az érdeklődést, lehet, más lenne a helyzet.


Kérdező, én is így vagyok, nagyon szeretek a nulláról elkezdeni nyelvet tanulni,majd ha eljutok bizonyos szintre, már inkább egy még újabb nyelvet kezdenék a nulláról, szóval én se jutok el magas szintre. Lényegében az összes újlatin és germán nyelvvel foglalkoztam valamennyit, talán az összesben tudom, hány igeidő van és hogy vannak a személyes névmások, de jobban csak pár nyelven tudok. Ha gondolod, írj privátot, elbeszélgethetünk a nyelvekről.

Egyszerre hány nyelvvel érdemes foglalkozni? Szerintem más-más keretek között több nyelvvel is. Nekem simán belefért, hogy gimiben 2 nyelvet tanítottak, és közben én magánúton tanultam másik kettőt. Ha mind a négyet magánúton tanultam volna, úgy nem ment volna szerintem. Olyan gimi meg nincs szerintem, ahol négyet tanítanának, de lehet, úgy is ment volna, ezt így nehéz megmondani.

De az életkortól is függ. Kb. 25-30 éves koráig fogékonyabb az ember a tanulásban, utána már nehezebben mennek a fejébe ezek a dolgok.

Sorrendet tényleg jó lenne felállítanod, hogy melyiket tanuld meg rendesen. Ez elég nehéz. "Sajnos" amikor én gimis koromban beszabadultam a könyvtárba, újabb nyelvekbe ugrottam fejest, mert nem tudtam ellenállni, rájöttem, a holland majdnem ugyanolyan, mint a német, érdekelt, a portugál és a spanyol miben más mint az olasz, stb. De pl. az angolt és a németet feltétlen érdemes jobban megtanulni először.

2012. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Másik kérdés: mi az a normálisan? Középfok, felsőfok? Szerintem a magyart sem beszéljük tökéletesen. Nyelvszakon végeztem, de az adott nyelvekből is gyakran nyúlok szótárért, ha pl. mailt írok vagy ilyesmi, valahogy mindig akadnak új szavak, amiket nem tudok, soha nem akarnak elfogyni. :(

Középfokon megtanulni egy nyelvet talán nem nagy kunszt, de az normálisnak számít? Könyveket olvasni, filmeket nézni idegen nyelven, és megérteni az anyanyelvi beszélőket, na az már a valami. Erre a szintre szerintem kevesen jutnak el, de nem feltétlen azért, mert nem is lennének képesek rá. De két nyelvből egy "átlagember" el tudna jutni erre a szintre, szerintem.

2012. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos igen, nekem is vannak még a magyar nyelvvel is hiányosságaim, pl. nem túl nagy a szókincsem, mert régen keveset olvastam.

Normálisnak mondanék egy középfokú nyelvtudást, amivel már az adott országban el tudok beszélgetni az ottani emberekkel hétköznapi dolgokról.Persze az még jobb lenne ha 2-3 nyelvből még ennél is magasabb szintet el tudnék érni. Az angolt rendesen megtanultam, már középsuliban letettem a felsőfokú nyelvvizsgát, megértem az irodalmi szövegeket, filmeket, fordítani is szoktam. A többi nyelvből amiket tanultam ezidáig - francia, finn, japán, horvát - azonban csak pont annyit tudok, ami semmire nem elég =/ A francia volt a 2. nyelvem suliban, de nem nagyon tetszett és már a nagyrészét elfelejtettem. A finnt 3 évig tanultam, amikor még "benne voltam" akkor 8-10 éves finn gyerekekkel nagyjából el tudtam beszélgetni, de már ebből is sokat felejtettem. Viszont ez érdekel, úgyhogy szeretném legalább szinten tartani. A japán is nagyon érdekel, és ingyen oktatják a városunkban, hülyeség lenne kihagyni. csak ugye annál meg sokat kéne foglalkozni az írás tanulással, hogy valahová haladjon vele az ember. A horvátnak azért látom szükségét, mert viszonylag sok időt töltök anyanyelvi környezetben, ahol legalább ragad rám valami, tehát többé-kevésbé megértem miről beszélnek, viszont én nem tudok rendes mondatokat alkotni, ahhoz muszáj tanulni is. Egyébként ez is nagy "hátrányom", hogy szavakból töménytelen mennyiséget meg tudok jegyezni bármilyen nyelven, de a nyelvtan elsajátítása az nehezen megy. Ráadásként a család mindig azzal szekál, hogy inkább németül tanuljak, mert az legalább hasznos =D Ebben mondjuk igazuk van, azt még talán valamennyire lehetne építeni az angolra. Most viszont nem látom értelmét belekezdeni abba is, mert 4 nyelv egyszerre az én agyacskámnak már sok lenne, úgy érzem. 2-t tanulni egyszerre viszont akkor tényleg nem lehetetlen, hiszen a középiskolákban is úgy megy. Amúgy 26 éves leszek, tehát még viszonylag fogékony a tanulásra az agyam.

2012. szept. 19. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Több nyelvet is meg tud tanulni egy ember beszélni. Más kérdés az,hogy kinek mit jelent az ,hogy normálisan.

Van egy vicc ! Ismeritek ? : Két rendőr meg állít egy külföldi autóst, miután az autós már az ötödik nyelven kérdezi tőlük,hogy mit parancsolnak és ők nem értik, a rendőr oda szól a kollégájának,hogy : látod azért nekünk sem ártana idegen nyelvet tanulnunk, aztán minek? látod ő is megtanult vagy ötöt ! és mire ment vele? :))))

2013. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!