Egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik barátommal szeretnék majd egyetem mellett egy albérletet bérelni és az a kérdésem lenne , hogy egyetem mellett (nappali tagozat) megoldható az , hogy tudjon dolgozni az ember és normális összeget megkeresni , amiből el tudja tartani magát?



2012. dec. 28. 22:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Melyik egyetem mellett... Egy marketing szak mellett vagy a nemzetközi tanulmányok szak mellett bőven dolgozhatsz. Egy építészmérnök vagy orvosi mellett - ha nem akarsz megbukni a tárgyaid feléből - nem nagyon.
2012. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez erősen szakfüggő.
2012. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
attól is függ hol tanulsz. Bp-n magasabb az albi mint vidéken, többet kell melózni mellette. Számold ki mennyi az albi+rezsi+haverokbulifanta összege és hogy azért mennyit kéne dolgoznod. Meg hogy van-e egyáltalán munkahely. Az se mindegy.
2012. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Első és másodiknak.

RESPECT RESPECT

Véégre valaki a tudatára hozza az embereknek hogy mi is a lényeg

2012. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fikázásból írtam, vagy azért, mert egyik jobb a másiknál. Csak vannak szakok, amelyek egy egész embert követelnek és vannak olyanok, amelyek teret hagynak arra is, hogy magaddal is törődj kicsit. Egyáltalán nem jó, hogy az orvosi és az építész ilyen (de említhetnék még más szakokat). De sajnos ez így marad...
2012. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) nem orvosi és mérnöki a terv..BGF-en gondolkozok , az a cél vagy esetleg pszichológia. Szerintetek így egyetem mellet olyan heti 20óra munka megoldható kb?
2012. dec. 29. 10:36
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia mellett neccesen. BGF-en elképzelhető.
2012. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

A 20 óra az 3x8 órás műszak, tehát 24 óra. Egy hónapban minden héten ha elmész heti 3 napot akkor van 96 órád. De tegyük fel hogy 1-2 alkalommal ellazázod, nem érsz rá stb. Havi 80 óra munka. A minimál órabér az olyan 650 körül van ha jól tudom. A könnyebb számolás miatt számoljunk 700-al (vasárnap egyébként is magasabb az órabér).

56 000 forint. (aztán persze borul a dolog ha van vmi protekciós melóhelyed ahol 1000 fölötti órabért kapsz, de az átlagjóskára nem ez a jellemző hanem szalag melletti szopás).

Ebből kellene fizetni az albérletet rezsivel (igényektől függően ha nem Bp-en keresel akkor 30 körül kijöhet akár), az utazgatásodat (helyi bérlet, plusz néha haza is szeretnél menni gondolom), a fénymásolásokat, jegyzeteket, sulis dolgokat (vizsgaidőszakban 1-1 ismétlővizsga sok ezer forint lehet), ennivaló (legnagyobb tétel, pláne ha hozzá vagy szokva, hogy meki, pizza rendelés stb.)

Osszál, szorozzál. Szerintem a heti 20 óra az csak akkor reális ha vagy nagyon alacsonyra teszed azt ami nálad megélhetésnek számit, vagy pedig szüleid is besegitenek.


Ami még hasznos lehet ha a félév elején belehúzol kicsit jobban a melóba és ha van lehetőség akkor éjszakázol, hétvégézel hogy a vizsgaidőszakra legyen egy kis tartalék hogy ne kelljen a tanulás mellett figyelni arra is, hgoy jajj még mennem kell 3x hogy enni is tudjak...

2012. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
igazából pont azt néztem , hogy az ilyen diákszövetkezetes munkahelyeknél a legtöbb munka nagyon rugalmas időbeosztású , szóval nem feltétlen heti 3nap - napi 8 óra munkára gondolok , hanem pl. heti 5x4 óra munka reális-e..és a jobb munkahelyeken meglehet keresni ahogy látom 800-1000 forintot is óránként , kajába esetleg szülők besegítenek , otthonról viszek kaját , szóval én megélhetésre olyan 70-80ezret számoltam , csak nem tudom az elég lenne-e (albérlet , rezsi , internet-tv , bérlet , kajára valamennyi) a kiadásokra. azt esetleg nem tudja valaki , hogy a mekiben dolgozó egyetemisták mennyit keresnek kb?
2012. dec. 29. 18:09
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
hol van az ahol 800-1000 ft-os órabér van?
2012. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!