Egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik barátommal szeretnék majd egyetem mellett egy albérletet bérelni és az a kérdésem lenne , hogy egyetem mellett (nappali tagozat) megoldható az , hogy tudjon dolgozni az ember és normális összeget megkeresni , amiből el tudja tartani magát?



2012. dec. 28. 22:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
800-1000 Ft?????? hol??????
2012. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Előfordulnak 800-1000 ft-os órabérű diákmunkák: általában valami különleges nyelvtudást igényelnek vagy könyvelési ismereteket vagy programozást, vagy már egy szakmában alap szaktudást. Minden diákmunkás oldalon találni sok ilyet.


Ha diákmunkázni szeretnél egyetem mellett, akkor javaslom, valami olyat keress, ami hosszútávú, legalább hónapokra szól, ugyanis ha minden hónapban alkalmi munkákra jelentkezel, azoknak elég nagy az átfutása, míg tényleg be is hívnak. Igazából jó, ha a felére beválasztanak...


Amúgy a bruttó órabért még 16% adó terheli, ezt ne felejtsd el.


Első voltam még mindig. :)

2012. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, ha az egyetemi "nyomorlistán" jó helyen szerepelsz, akkor havonta valamennyi szociális támogatást le tudsz akasztani. Illetve ha jók a jegyeid, második félévtől már az ösztöndíj is egy olyan összeg, ami jól jön. Próbálkozhatsz az önkormányzatnál Bursa Hungarica ösztöndíjat igényelni.
2012. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat(: ahogy így olvasom őket elég nehezen megoldhatónak tűnik a dolog , csak akkor azt nem értem , hogy így az egyetemisták nagyrésze hogyan tud akkor megélni úgy , hogy nem otthon lakik , hanem albérletben stb , mert azért nagyon sokan így csinálják , csak tényleg nemvágom hogyan :// a havi 80ezer diákmunkával ahogy írjátok elég elérhetetlennek tűnik , viszont ahogy számoltam ez is kb a legalja , szóval ennél kevesebb pénzből már kb lehetetlen lenne megélni , ha csak az számoljuk , hogy egy normálisabb!! albérlet , ami nem ez a legalja putri hely , az olyan 60-70ezer egy hónapra + rezsi , közösköltség , stb , szóval ez alsó hangon olyan 40ezer kb egy hónapban , akkor még kajára is költeni valamennyit + minimális szórakozás stb..tehát 80alatt nemnagyon jönne ki az ember , sőt..még talán így , hogy 80at számoltam havonta ez is kevés rá
2012. dec. 29. 20:36
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

1. sok embert a szülei támogatnak

2. diákmelózik + szülei támogatják

3. van, aki csak az öszöntdíjból kis túlzással megél (nem a jogról és orvosiról beszélek, ahol a max ösztöndíj 20 ezer alatt van)

4. szociális ösztöndíjra is van, ahol elég jelentős összegeket adnak, ezt ki lehet egészíteni tanulmányi ösztöndíjjal és diákmunkával

2012. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
szociális ösztöndíjra nem tudod esetleg , hogy kik jogosultak? kik kaphatják meg?
2012. dec. 29. 20:43
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

elég ritka az olyan aki egyedül van egy albérletbe. ha többen vagytok oszlik minden költség. másrészről a kolesz sokszor negyed annyiba kerül havonta. és ott is van ágy, wc, zuhanyzó, tanulószoba. mert elsősorban tanulni mész oda, nem azért h legyen saját lakásod.

én Szegeden vagyok, és havonta (kolesszal, kajával, szórakozással, utazással mindennel együtt) 40-45 ezer forintból kijövök havonta.

2012. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban úgy oldják meg, hogy nem albérletben laknak, hanem kollégiumban.


Budapesti egyetemistaként én is megerősíthetem, hogy egy átlagos albérlettel 70-80 ezer ft-ból jössz ki egy hónapban. Kollégiummal 40-50-ből. Ha valamennyit kapsz otthonról, van egy 10 000 ft környéki szociális támogatásod, egy 10-15 000 ft környéki ösztöndíjad és még heti 10 órát dolgozol hozzá, akkor össze lehet hozni.


Szociális támogatás mindig egyetem-függő. Szoktak pontot adni azért, ha testvéred van, albérletben laksz (de keveset), messze laksz, egyedül nevelnek a szüleid és figyelembe veszik az egy főre jutó keresetet a családban.

2012. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
koleszon is gondolkoztam amúgy , az sem lehet rossz:D
2012. dec. 29. 21:06
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, 5 éve lakom egyetemi koleszban és még élek. :) Minden azon múlik, milyen szobatársakkal hoz össze az élet.


Ki lehet öregedni a kollégiumi létből, nekem sokszor már nyűg, de ahogy öregszel, ezzel együtt egyre mobilisabb és felnőttebb is leszel, egyre könnyebb - és szükségesebb - dobbantani a koliból. Ugródeszkának jó.

2012. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!