Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak történelmet,...

Hogy tanuljak történelmet, hogy megragadjon? Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Alapjáraton egy jó 4-es az átlagom, de a töri miatt mindig romlik. És az a baj, hogy egyre jobban. Tavaly 3-as most 2-s leszek töriből és nem tudom, hogy tanuljam. Borzalmasan sok anyagot adnak fel. A tanár külön hatszáz oldalakat ír interaktív táblára, ami nekünk megvan pendrive-on, plusz a könyv. De egyszerűen nem megy a fejembe az anyag. Nem tudom, hogy tanuljam. Nem csak hogy az évszámokat nem tudom megjegyezni, de a személyeket és a hozzájuk tartozó tevékenységeket sem. Mit csináljak? Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy jövőre talán meg is bukok belőle. Amúgy gimnáziumba járok és ott 11-be.
2013. jan. 1. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy tanulni, mitha csak egy történetet olvasnál. Ne görcsösen próbáld megjegyezni, hanem inkább az összefüggéseket keresd. Először csak fő cselekményszálat jegyezd meg, utána olvasd el mégegyszer és mégegyszer..és minden olvasás után több minden fog megmaradni. Az évszámokat megpróbálhatod valamilyen más számokhoz kötni.
2013. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Először írd ki egy lapra a lényeget és próbálj közbe odafigyelni arra amit írsz így egy csomó újra olvasást megspórolhatsz vele. 1-2 alkalommal próbáld meg úgy elolvasni hogy az összefüggéseket keresed és ha tudod mihez kötni a dolgokat könnyebb lesz :) Nekem is mindig rengeteget kell írnom de ezzel a módszerrel tavaly év végén 5-ös lettem :P (mondjuk én csak a lényeget jegyzeteltem ki mindig és nekem ez is bőven elég volt ^^ )
2013. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!