Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá magam a...

Belsike kérdése:

Hogyan vehetném rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Mindig elkalandozik a gondolatom.Ha esetleg valaki tud pár ajánlást mondani lécives írjatok.:) (6.-as vagyok)
2013. jan. 3. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
rossz kategória és hat évesen még nem tudnak írni... de hogy válaszoljak is a kérdésedre én velem is ugyanez volt és a tanárom azt tanácsolta hogy mozogjak mert a mozgással lehet ki egyenlíteni a szellemi fáradtságot és hát bevált.... én pl munkát vállaltam és még tengózni is kihívtam a haverjaimat tél közepén is... találd fel magad
2013. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha ráveszed magad, mert később meg fogod bánni, hogy nem tanultál és nem vesznek fel oda ahova szeretnéd. Én is ilyen voltam, sehogy nem tudtam a tanulásra figyelni. De aztán igenis elhatároztam, hogy tanulok. Hidd el ha például elhatározod, hogy leülsz egy órácskára is tanulni és csak odakoncentrálsz, többet ér, mintha órákon át a könyv felett ülnél és nézegetnéd a falat. Felesleges időpocsékolás. De ha azt az 1-2 órát rászánod, még más elfoglaltságra hobbira is marad időd. Nekem például bevált az a módszer, hogy egy osztálytársammal leültünk és hangosan megbeszéltük a tanulnivalót. Jobban megmaradt a fejünkbe és még jól is szórakoztunk. Például egy olyan tantárgyat mint a történelem eseményei, próbáld magad elé képzelni, akár egyedül is tanulhatsz hangosan, sokkal jobban megragad. Van amit magolni kell, de hidd el nem lehetetlen csak egy kis akaraterő kell hozzá. Hidd el, ha az igyekezetedért megkapod a jó jegyeid, nagyon büszke leszel magadra és a szüleid is! Sok sikert!!
2013. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Az utolsó válasz tényleg segített.:) Meg kaptam a természet témazárómat 2-es helyett 4-es lett.Nagyon-nagyon szépen köszönöm.:))
2013. jan. 9. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt nagy örömmel olvasom, gratulálok:)
2013. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!