Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vagyok valami jó matekból...

Nem vagyok valami jó matekból de ennek ellenére ellehet végezni ELTE-n a fizika szakot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
A fizika szakon van egy kis matek. És persze bizonyos dolgokban tudni kell használni a matekot. Ha csak azért vagy gyengébb matekból mert nem készülsz eleget, akkor meg lehet csinálni, ha viszont azért nem vagy jó matekból mert nem érted és tényleg nem megy, akkor lehetnek bajok.
2013. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű. én matek szakos vagyok és van pár szaktársam, akiknek a fizika a minoruk. azt mondták az se könnyebb.
2013. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem nem tudom elvégezni! nem viccből mondom

ELTE Fizikus szak... el se tudod képzelni milyen nehéz!! ha középiskolában nem emelt matekra jársz, de ha mégis de nem vagy belőle hatos... akkor nem fogod bírni!!

minden gimis emelt példából is a legnehezebbet egy perc alatt hibátlanul!

nem rosszindulatból mondom, jót akarok. a BME fizika szak pár fokkal könnyebb azt el tudod végezni ha időben ráfekszel...

amúgy az ELTEn a fizika karon, nem fizika, hanem matek miatt buknak ki

2013. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ja, a fizika szakosok matekja is nagyon kemény, esetenként még nehezebb is, mint a matekszakosoké.

Aki informatikus lesz, azt átrugdoshatják matekból, mert a többségét úgysem fogja használni, így megkaphatja a kegyelem kettest, de aki fizikát tanul, azt nincs értelme a matekos tárgyak (nagyobb részéből) átrugdosni, mert a későbbiekben abból még sok mindenre szüksége lesz.

Jó, nem friss, ez a kérdés, de ez már így volt ezelőtt 10-20 évvel is, és így is lesz még 20-30 év múlva is.

2020. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!