Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a diploma megszerzése után...

Ha a diploma megszerzése után kimegyek külföldre, ki tudom fizetni a tandíjat? Ha valamely szomszédos országban élek, akkor ott tényleg csak a képzés időtartamát kell ledolgoznom?

Figyelt kérdés

A gimnázium után gyógyszerészetet szeretnék tanulni. Mivel ez félévente nagyjából 750 000 Ft, mindenféleképpen állami támogatásos helyre mennék (feltéve, hogy bekerülök oda)

Nos, ugyebár ebben az esetben alá kell írnom a hallgatói szerződést, és nekem ehhez kapcsolódóan lenne néhány ötletem és kérdésem.


Arra gondoltam, mi lenne, ha a diploma megszerzése után kimennék nyugatra (esetemben New York és Párizs játszanak), és ott összegyűjtenék annyi pénzt, amennyi elég lenne a tandíj visszafizetésére. Ha (mostani) kamatokkal együtt számolok, akkor az 8 150 000 (kb). Ezt a pénzt szépen félretenném, és ha valamilyen csoda folytán még akkor is élne ez a szerződés, amikor vissza kéne fizetnem az összeget, odaadom, vigyék.

Ez a tervem első része. Szerintetek kivitelezhető? Ha igen, legjobb ill. legrosszabb esetben nagyjából mennyi idő alatt tudnék ennyit félretenni?


A másik:

Elolvastam a hallgatói szerződést, és az egyik pont szöget ütött a fejembe (3, c)

"A hazai munkaviszony időtartama teljesítésének számításakor a [...] szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény hatálya alá tartozó személy esetében a származási országában teljesített, társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkavégzésre irányuló jogviszonyt kétszeres mértékben kell figyelembe venni."

Arról, hogy ki minősül szomszédos országban élő magyarnak, ezt találtam:

[link]

"Határon túli magyarnak a szomszédos államokban, a Horvát Köztársaságban, Romániában, a Szerb Köztársaságban, a Szlovák Köztársaságban, a Szlovén Köztársaságban vagy Ukrajnában lakóhellyel rendelkező, magát magyar nemzetiségűnek valló személy minősül."


Eszerint - ha jól értelmezem - ha én ezen államok valamelyikében rendelkezem állandó lakcímmel, akkor ott csak 5 évet kell ledolgoznom? Félig vagyok magyar, így talán el tudnám intézni, hogy a külföldi rokonok címére legyek bejelentve, és amúgy is szerettem volna ott is dolgozni. Mellesleg magyar állampolgár vagyok, születésem óta itt élek, ha akarnám se tagadhatnám le a magyarságomat. De mondjuk azt írja, hogy származási ország... Vagyis akkor az számít, ahol születtem, vagy az, ahol élek? Így a másik dolog, ami érdekelne, hogy ez a külföldi lakcímes dolog működőképes-e vagy sem.


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, és előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jan. 5. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ennyit nem tudsz félretenni erre akkor nincs értelme kint élned. Őszintén nem hiszem, hogy a Szerb vagy Román fizetés jobb lenne mint a magyar így szerintem sok értelme nincsen. Az meg, hogy csak ott laksz papíron nem elég, bejelentett munkahelyednek kell lennie.
2013. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ott még annál is kevesebbet keresnék, mint itthon, de éppen ezért szeretnék előbb Amerikába vagy Franciaországba kimenni.

Ami a lakcímes dolgot illeti, a lakcím ahhoz kell, hogy határon túli magyarnak számítsak, és így legalább lenne lehetőségem arra, hogy a diploma megszerzése után odakinn csak öt évet dolgozzak le. (Egyszóval meglenne a munkaviszony, csak nem most... De nem is hiszem, hogy 17 évesen szükségem lenne munkahelyre, ezért úgy gondolom, félreérthettük egymást). És végül oda nem is annyira a pénz miatt szeretnék kimenni, egyéb okom van rá.

2013. jan. 6. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!