Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbukok több tárgyból is....

Megbukok több tárgyból is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Soha nem buktam még meg, a szüleim megölnek. Nagy részben a tanár hibája is. Meg az, hogy hiányoztam és egyik osztálytársam sem írta le amit tanulni kell. Nem tehetek róla. A matekhoz világ életemben hülye voltam, valamelyik osztálytársam azt mondta, hogy javítsak mert bukásra állok, én hülye rá hallgattam és írtam, 1-es lett, azzal szerintem el is intéztem a félévi jegyemet. A másik nyelvtan, tavaly ötös voltam belőle. Nem értem az egészet, az utolsó anyagot nem tudtam leírni mert senki nem adta meg. A harmadik pedig vendéglátás. Szüleimnek már mondtam a vendéglátást és, hogy talán a nyelvtan de azt mondták, hogy javítsam ki. Ez az utolsó hét, nem lehet kijavítani. Tudom, hogy ez csak félév és évvégére kijavítom de a szüleim így is kinyírnak mert nekik a félév is számít. Sose voltam jó tanuló, de most ez nagyon durva. Mit tegyek? Már olyan ideg van bennem hetek óta.

15/L


2013. jan. 7. 21:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%

Ajaj.. mindig a tanár a hibás. Te egy cseppet sem, mert nem tanultál?

És hogy mit tegyél? Hát, sokmindent már nem tudsz. A 2. félévben tanulj, mert év végén aztán full ciki megbukni. És nem a szüleid szégyene, hanem a tiéd.

2013. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%

A világ egyik leglustább dögjeként írom ezt neked: magadat hibáztasd.

Ha beteg voltál könyvből (gondolom az van neked is) is kilehetett volna jegyzetelni vagy ha lustább vagy akkor kiemelővel kihúzni és megtanulni.

Az osztály társak nem adták oda,na és, megoldhatod máshogy is, sok minden a neten kivan dolgozva.


-hogy javítsak mert bukásra állok, én hülye rá hallgattam és írtam, 1-es lett, azzal szerintem el is intéztem a félévi jegyemet-


végül is már nem tökmindegy? Ha eleve bukásra álltál akkor nem az osztálytársad hibája, ha tanulsz akkor kaphatsz jó jegyet

2013. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez a félév elveszett, de év végéig még tudsz javítani. Anyukádék valószínűleg le fognak szidni, talán még valami büntetést is kapsz, de hidd el, ez nem a világ vége! Ha ilyen "kedves" osztálytársaid vannak, akkor legközelebb, ha hiányzol, inkább a tanártól kérdezd meg, hogy melyik tananyagról maradtál le, mit kell bepótolnod. Egyrészt így pontosan fogod tudni, hogy mit kell megtanulnod, másrészt a tanár is látja majd, hogy komolyan veszed az adott tárgyat és igyekszel. Ne keseredj el, nem Te vagy az első és nem is az utolsó, akit félévkor meghúznak. A következő félévkor pedig hajts rá!
2013. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
12 éves unokahúgom beteg lett suliba nekem kellett hazahozni és nálam bevette a gyógyszert és amikor jobban lett felment d.u a facére és a fentlévő osztálytársától elkérte az órai anyagot és itt megcsinálta.........csak úgy a hozzáállás miatt írtam
2013. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ezaz, idegesítsetek mégjobban. Egy szóval sem mondtam, hogy a tanár a hibás. De az milyen, hogy tavaly végig 5-ös voltam magyarból, most meg bukok? Egész általánosban én voltam a legjobb magyaros az osztályban. A vendéglátás jogi részét nem tudom felfogni. Vállalkozás, hitel, pénz, jogok meg ilyen idiótaságokat kell tanulni, hát hol értek én ehhez? Az osztály háromnegyede bukik. Matekból már 6. óta minden éven kettes voltam.


IGEN, TUDNÉK JOBBAN IS TANULNI, HA LENNE HOZZÁ ELÉG KITARTÁSOM!

De ezekből nem. Vendéglátáshoz nincs könyv.

2013. jan. 7. 21:39
 6/29 A kérdező kommentje:
#4 Csak úgy a hozzáállás miatt írtam, hogy elkértem. Választ nem kaptam. Szünet alatt háromszor írtam ki a csoportba, látta 20+ ember de nem válaszolt senki. Külön írtam 1-2 emberre, annyi volt "nemtom xd, nem írok. látta x óra x perc".
2013. jan. 7. 21:41
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

" Nagy részben a tanár hibája is"

Végül is a tanárt hibáztatod.

Nézd, sokat már nem tudsz tenni. Nyugodtan a szívedre teheted a kezed és elmondhatod magadnak hogy nagy részben inkább te vagy a hibás.. Ha tanulsz akkor nem írsz 1-es dolgozatokat, nem állsz bukásra. Ha nem érted a tantárgyat akkor már az elején szólni kell hogy magyarázzák el, mert képtelen vagy felfogni.

Hogy mit csinálj? Tűrd el a szüleid rosszalló tekintetét, és félév után ezerrel tanuljál hogy év végén ne kelljen újabb kérdést kiírnod? "Megbukok év végén, most mi lesz??"

TANULJ! Más dolgot Úgyse nagyon van. Csak megjegyzem hogy a gyakorin eltöltött időt is tanulásra fordíthatnád!

2013. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el szépen a szüleidnek, hogy miből várható bukás... Majd ők motiválni fognak különböző eszközökkel arra, hogy év végén szépen átmenj mindenből. Nem kell senkire se ráfogni, meg túlmagyarázni, ez van és kész. Ha nem szánod rá magad a tanulásra most, akkor végigtanulhatod a nyarat és átmehetsz pótvizsgán. Vagy ha az se megy, akkor évet kell ismételned. Gondolkozz el, hogy melyiket szeretnéd...
2013. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
100%
Ne mond hogy 1 anyag miadt meghúznak :D Ez nevetséges.. Kapsz rá egy eggyes és kész... De amiadt nem fogsz megbukni
2013. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
basszameg, nem jöhetek fel kiírni egy retek kérdést? :S
2013. jan. 7. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!