Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbukok több tárgyból is....

Megbukok több tárgyból is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Soha nem buktam még meg, a szüleim megölnek. Nagy részben a tanár hibája is. Meg az, hogy hiányoztam és egyik osztálytársam sem írta le amit tanulni kell. Nem tehetek róla. A matekhoz világ életemben hülye voltam, valamelyik osztálytársam azt mondta, hogy javítsak mert bukásra állok, én hülye rá hallgattam és írtam, 1-es lett, azzal szerintem el is intéztem a félévi jegyemet. A másik nyelvtan, tavaly ötös voltam belőle. Nem értem az egészet, az utolsó anyagot nem tudtam leírni mert senki nem adta meg. A harmadik pedig vendéglátás. Szüleimnek már mondtam a vendéglátást és, hogy talán a nyelvtan de azt mondták, hogy javítsam ki. Ez az utolsó hét, nem lehet kijavítani. Tudom, hogy ez csak félév és évvégére kijavítom de a szüleim így is kinyírnak mert nekik a félév is számít. Sose voltam jó tanuló, de most ez nagyon durva. Mit tegyek? Már olyan ideg van bennem hetek óta.

15/L


2013. jan. 7. 21:25
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
100%

Az a probléma kedves kérdező hogy itt a válaszolók nagy többsége volt már 15 éves. Nem értesz a vendéglátáshoz? Minek mentél olyan suliba? A tanár hibája? Képzeld volt egy olyan matek tanárom, aki azt vágta a fejemhez (mikor szóltam neki hogy nem értem magyarázza el a feladatot) hogy menjek másik iskolában ő nem ezért van itt....másik osztálytársamnak azt mondta, hogy még 3-ra se számítson, mert LÁNY....felb@asztam magam egész délutánokat szenvedtem mintapéldák megoldásával és jéééé 5ös lett (és erre az a roncs csak annyit mondott hogy "voltak kellemes meglepetések") Szóval ha szar a tanár, akkor megtanulod önszorgalomból. Apám tanár nélkül, a bányán dolgozva tanult fizikát és felvették egyetemre.

Most belegondoltam, hogy én is ilyen szar kifogásokkal álltam elő mindenhol csak hogy valamire rá mondhassam hogy lusta voltam tanulni és nem is érdekelt igazán.


Konkrét kérdésre válaszolva: sok mindent már nem tehetsz mond el a szüleidnek aztán jövő fél évben kezdj el tanulni és ne fogd olyanra hogy nem érted meg nem tudod főleg a magolós tantárgyakat, leülsz kijegyzeteled 2x elolvasod 50x és akármikor visszatudod mondani

2013. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha leb.sznak legyél rosszul, hogy fáj a szíved.
2013. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
azt se bánnám ha itt pusztulnék már el, de most.
2013. jan. 7. 22:24
 24/29 anonim válasza:
100%
Nem kell a hiszti....én is volt hogy majdnem megbuktam és azért csak majdnem mert másfél hónapra előre láttam hogy b@szki szinte csak egyesem van... gondolom te se az utolsó 1-2 iskolai hétben kapartál össze annyi egyest hogy kijavíthatatlanul lerontsd az átlagod....
2013. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Ha megkopaszodok is ez az igazssag. Es hidd el 10 ev mulva egy ilyen kerdesre te is pont olyan valaszt fogsz adni mint amilyeneket te kaptal most. ;)
2013. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Itt egyedül te vagy a hibás. Szerintem van könyved, tudtad nagyjából hogy hol tartotok, megtudtad volna tanulni. Vagy van szád, igazán elkérhetted volna tőlük a leckét vagy megkérdezhetted volna hogy mit vettetek, mit kell csinálni. Az hogy ők leírják és a kezedbe nyomják, az kb. az óvodában van.
2013. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

15 éves lányként mondom, hogy ez a te hibád!

Ha kell a hiányzó anyag, akkor ezt ne a csoportba írd, mert így én is b.szok mindenki problémájára, úgy vagyok vele, hogy majd más segít, de ilyenkor sose segít senki...külön külön írj rájuk, de ne csak 1-2re, hanem többre, ha kell az összesre! Nem hiszem el, hogy csak 1-2 diákkal vagy jóban az egész osztályból..

Ha meg nem megy a vendéglátás, akkor komolyan, miért mentél vendéglátós suliba? :D

2013. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezen már nem tudsz változtatni, de ha tanultál az esetből, akkor később még hasznod is származhat belőled. Nyilván azt mindenki tudja, hogy egy bukáshoz több rosszabb jegy kell, tehát itt felesleges ilyen dolgokat kiemelni, h a barátaid nem írták le az anyagot és emiatt rossz jegyet kaptál. Igen, emiatt kaptál EGY darab rossz jegyet, de a többivel mi lesz? Meg hát egyébként is... olyan nincs, hogy senki ne írná le az anyagot. Ha meg mégis, akkor tessék könyvből tanulni, a tanár is onnan adja le az órai anyagot.

Tudom, hogy vannak rossz tanárok, olykor kellemetlen szituációk, de a bukás mindenen túlmutat. Az a te hibád. Kérj majd elnézést a szüleidtől és ígérd meg nekik, hogy feltornázod magadat mindenből egy hármasra. Aztán tényleg úgy is állj hozzá, mert év végén mind a két félévet nézik, tehát nem tisztalappal kezdesz. Szóval nehéz lesz még közepesig is felvinned őket, de nyilván teljesíthető több szorgalommal, fegyelemmel és tanulásra fordított idővel.

2013. jan. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Mond el anyudéknak szépen, hogy ez lesz, nagyon sajnálod, jogosan büntetnek meg, de ígéred, hogy kijavítod, és mindent megteszel hogy a képességeidhez mérten jó legyél. Fősulira tervezel menni?
2013. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!