Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teológia szak vagy angol...

Teológia szak vagy angol felsőfok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a teológia, sajnos nincs sok pénzem, ezért a diákhitelen gondolkodom. De nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam. A teológia szívügyem, de azt hiszem, hogy nem sokra mennék vele, ha munkát szeretnék vállalni, az angol felsőfok diploma nélkül viszont ismét haszontalan. Sajnos én művészeti középiskolát végeztem, ahol nem kellett matekból, nyelvből érettségizni, ezért a pontjaimat nem lehet rendesen kiszámolni, így más szakra nemigen tudok jelentkezni. 32 éves vagyok, volt egy kerámia műhelyem, de nem megy, be kell zárnom. van egy középfokú informatikai végzettségem és egy angol középfokú nyelvvizsgám. Mit javasoltok, merre induljak el? Sajnos nehéz számomra a döntés, ezért fordulok hozzátok. Ma a vallás kényes téma, talán emiatt sem vennének fel munkahelyekre, ha a teológia mellett döntenék. kérlek, ne írjátok, hogy érettségizzek le újra, ugyanis a diákhitel csak 35 éves korig vehető fel, máskülönben az életben nem tudnék kifizetni 200.000 Ft-ot egy félévre...teológia olcsó
2013. jan. 8. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben körülnéznék az OKJ-s képzések között, sok esetben a munkáltató fizeti a tanfolyamot és x évre leszerződtetnek vele. Mellette pedig lehet végezni a nyelvtanfolyamot. Őszintén nem tudom mennyire lehet menni teológiával. Ha nincs még diplomád inkább érettségizz újra és felvételizz államilag támogatottra ha már egyetemre mész, az nincs korhoz kötve, csak ahhoz, hogy hány félévet támogatnak.
2013. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is ez az angol felsőfok nem világos. Egyetemre mennél tehát angolt tanulni? Az akkor anglisztika szak. Felsőfokú nyelvvizsga is van, de azért a 2 közel sem ugyanaz. Mert a felsőfokú nyelvvizsgához nem kell anglisztikát végezned, csak fogod magad és jelentkezel rá. Aztán vagy sikerül vagy nem.

Anglisztika alapképzés 3 év, mesterképzés 2 éves. Nem igazán értem mit szeretnél vele csinálni. Tanár, tolmács mesternek még talán van értelme, de annyira telített ez a szak is... ha esetleg párosítod valami ritka, de hasznos nyelvvel (pl orosz), akkor lehet értelme. Különben azért, hogy megtanulj angolul ne menj erre a szakra. Én sem jártam oda, mégis van felsőfokú nyelvvizsgám :) egyébként is, erre a szakra KÖTELEZŐ az EMELT szintű angol érettségi. Ami, ha jól értek mindent, neked nincsen.

Teológia szak. Nézd, ha neked ez tetszik, akkor vágj bele. Semmi nem zárja ki, hogy attól még Te ne tanulj meg felsőfokon angolul vagy akármilyen másik nyelven. Én orvosi mellett tolom most az olaszt :) tehát semmi sem lehetetlen.

Egy OKJ különben nem volna rossz ötlet, manapság a kétkezi munka sokszor sokkal többet ér, mint a diploma.

2013. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem , nincs még angol felsőfokú vizsgám. Nagyon szeretek tanulni és szeretnék is. Középkori üvegfestészetet tanultam és keramikus-formatervező vagyok. Csak nem tudok belőle már megélni:( Ezért nem is mentem anno egyetemre, csak nyitottam egy kis műhelyt. Akkoriban még volt erre kereslet, remekül megéltem belőle...most viszont tanulnom kéne. Csak ezen agyaltam, hogy teológia vagy angol felsőfokú nyelvvizsga.
2013. jan. 8. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!