Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek új nyelvet akkor...

Szerintetek új nyelvet akkor kezdjek inkább, vagy legalábbis akkor hajtsak rá jobban ha sikerült az angol nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

Igazából van közepem,9 éve tanulok angolt,azt tudom a legjobban.

15 éves vagyok,nemsokára amúgy 16,de még 2 nyelvet mindenképp szeretnék megtanulni.

Januárba mennék felsőfok szóbelire,írásbelit se ártana hamar megcsinálni.


Szerintetek csak a felsőfok után kezdjek új nyelvet intenzívebben?Igazából azért kérdem mert a nyelvérzékem az nagyon is jó szerintem,és mivel az angolt már jól tudom,az energiámat más nyelvekbe is bele kéne fektetni.


Mellesleg gimibe franciát tanulok angol mellé.


Csak az a kérdés hogy már lehet,vagy csak utána inkább .



2012. nov. 25. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mehet a kettő együtt. Én legalábbis szerettem két nyelvvel egyszerre foglalkozni, mert érdekeltek a párhuzamok. Már persze, ha vannak, de ha az európai nyelvcsaládba tartozó nyelveket tanulsz, azok közt feltétlenül vannak. Elvben előfordulhat persze, hogy zavarnak a párhuzamok, lehetnek olyan pillanatok, hogy amikor az egyik nyelvnél hirtelen a másik nyelv szabálya, vagy valamilyen megoldása (pl. elöljáró-használata) ugrik be, és az éppen nem helyén való, de ettől se kell tartani igazán. Jelentősebbek inkább az előnyök, én legalábbis azt tapasztaltam, hogy két európai nyelv párhuzamos tanulása segíti egymást. És az nagyon jó, hogy az egyikkel előbbre tartasz.
2012. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyukám nekem azt mondta ,hogy előbb rakjam le a nyelvvizsgát és utána tanuljak más nyelvet attól függetlenül mikor megyek. Nekem a véleményem a te esetedben,hogy ha már mész januárban nyelvvizsgázni akkor inkább csak utána kezdj másik nyelvet tanulni.
2012. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!