Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyi idő alatt lehetséges?

Ennyi idő alatt lehetséges?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, nem jelentkeztem egyetemre, kinn voltam külföldön, most fogok hazaköltözni.

Januártól tudnék elkezdeni felkészülni a májusi érettségire. Magyar és biológia, mind a kettő emelt szinten. (természetesen azért csinálom újra az érettségit, mert több pont kell)

Van már valamennyi alapom (közép magyart most kb 90%-osra tudnám megírni, a közép biológiát pedig kb 60%-ra).

Mindkét emeltet kb 85%-osra szeretném megírni majd.

Végül is tudom, hogy tanuláshoz ez rengeteg idő, de mégis kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy hogy látják a helyzetet.

Szóval végérvényesen a kérdésem, hogy lehetséges-e hogy 4 hónap alatt felkészüljek és 85%-ra megírjam a két érettségit?



2012. nov. 26. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozol, nem jársz mellette suliba, és tényleg rászánod az időt (nem mindig halasztva a dolgot, mondván, "még rengeteg időm van"), akkor véleményem szerint lehetséges. Egyetemen a vizsgaidőszakban is sokszor így készülnek a diákok, sokszor sikeresen.

Arra azért figyelj, hogy magyarnál az esszék javítása igen szubjektív, tehát lehet, hogy nagyon lepontoznak, mert valamiért nem tetszik az irományod a tanárnak.


De sok szerencsét! Szurkolok!

Megkérdezhetem, milyen szakra mennél?

2012. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha csak a tanulásra koncentrálsz folyamatosan, vagyis minden nap tanulsz, akk lehetséges.
2012. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A biosz emelt nagyon nehéz és akik évekig ezt tanulják se biztos, hogy megtudják írni 85%ra. Hova akarsz menni, hogy ennyi pont kell?
2012. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!