Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE anglisztika elvégzése...

ELTE anglisztika elvégzése utáni munkalehetőségek?

Figyelt kérdés
Újságíró szeretnék lenni (nem divatból, hanem mert szeretek írni), és úgy döntöttem, hogy anglisztikára jelentkezem, mivel ott specializációként van amerikai írásprogram, ami tulajdonképpen újságírás, ha jól tudom. Az érdekelne, hogy ezzel csak külföldön lehetek újságíró, vagy Magyarországon is? Bár szívesen dolgoznék külföldön, a szívem ide húz, szóval ha van lehetőség, az országban szeretnék maradni. Illetve az is, hogy ezzel lehetek-e esetleg műfordító vagy tolmács vagy ahhoz más specializáció/minor szak kell? Tisztában vagyok a ténnyel, hogy rengetegen akarnak újságírók lenni, szóval szükségem vagy egy B, C, D stb. tervre. Milyen egyéb munkalehetőségek vannak? Előre is köszönöm a segítséget!

2013. jan. 11. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Meki, Burgerking, KFC. Ez lehet a B, C és D terved az anglisztikával.
2013. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
McDonalds, Burger King.
2013. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Váááá, az igen, egyre jár az agyunk. :D (és egyébként angol szakon végeztem, bár nem az ELTÉ-n....)
2013. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sejtésem szerint te egy szuperintelligens, jól fizető állással rendelkező, sikeres ember lehetsz, akinek péntek este nincs jobb programja annál, minthogy itt kötözködjön. (Sajnos írásban nem tudom éreztetni az iróniát, de remélem azért érthető volt.) Segítséget kértem, nem beugatást. Nevetségesek ezek a sztereotípiák a bölcsészekkel kapcsolatban.
2013. jan. 11. 22:06
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Az újságírással kapcsolatban sajnos nem sok információm van. A műfordításhoz és tolmácsoláshoz először is egy anglisztika alapszak kell, utána lehet mesterképzésre menni, ami kifejezetten erre szakosodik. Ez Miskolcon biztosan így van, de szerintem a többi egyetemen is.

2013. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.:) Igazából azon vacillálok, hogy az álmaimat kövessem-e és próbálkozzak az újságírással, vagy válasszak egy "biztonságosabb" utat... Szívem szerint nem adnám fel. Bár még van időm kisilabizálni.
2013. jan. 11. 22:17
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

ELTÉ-n lehetsz tolmács és fordító is, ha jól tudom 1 milka a mesterképzés (good luck) cakumpakk.

nekem van ELTÉ-n végzett újságíró ismerősöm. ne úgy képzeld el a helyzetet, hogy szélnek eresztenek a diplomáddal, és előtted fognak tornyosulni a szerkesztőségek ajánlatai. ha valami csoda folytán, valamilyen kapcsolat segítségével sikerül bejutnod valamelyik újsághoz, jó ideig valószínűleg csicskáztatnak majd, hordhatod a kávét, elviheted a főszerkesztő kutyáját sétálni stb.

közben utánanéztem mennyi is ez pontosan (egyik ismerősöm is ide megy), 300e egy félév, és 4 féléves, tehát még több is, mint egy milka. ez elég soknak számít, én a helyedben mást keresnék, ha nem ragaszkodsz ehhez foggal-körömmel.

2013. jan. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, kérdező: én azért voltam itthon péntek este, mert vizsgaidőszakom van, hétfőn vizsgám és mérnöknek tanulok. Azért szoktam ilyenkor feljönni, hogy kicsit pihenjek. Nem hiszem, hogy gondom lesz majd a "zsíros" állás megtalálásával, lévén már voltam ösztöndíjjal félévet külföldön, és most készülök egy 1 éves amerikai ösztöndíjra, és gépészmérnökin ez jónak számít.


De most ettől függetlenül. Rengeteg ismerősöm van, aki anglisztikán tanul, sőt, anglisztikán végzett. Lehet, hogy amit írtam kicsit nyers volt, lehet, hogy sértő, de legalább őszinte. És személyes tapasztalatom alapján, a legjobb meggyőződésemből volt.

És én úgy gondolom, hogy most még nem késő szembenézni a valósággal: hogy egy olyan diplomáért tanulnál évekig, ami sz*rt sem ér. Én megmondom őszintén, mert látom, hogy hova vezet azoknál, akik elvégezték. Állásuk nincs, f*szbookon írogatják, hogy keresnek embereket akiket angolra tudnak tanítani, mert magántanárságon kívül nem tudnak pénz csinálni a tudásukból.


Ennek ellenére én (és senki más) sem tudlak megakadályozni abban, hogy ezt a szakot válaszd. De nem lenne tiszta a lelkiismeretem, ha nem figyelmeztettelek volna.


Az újságírás egy olyan dolog, hogy nem attól lesz valaki jó újságíró, hogy elvégez egy olyan szakot, hanem attól, hogy tehetséges, gyakorol, és utána olvas magától, önszorgalomból a dolgoknak. Semmivel nem fog többet adni neked az egyetem, mint amit magadtól is meg tudnál tanulni. És ide a rozsdás bökőt, hogy ha el akarsz majd menni egy újsághoz nem azt fogják nézni, hogy milyen egyetemet végeztél, hanem, hogy hogy írsz. Kérni fognak tőled egy-két minta (referencia) cikket, és az alapján eldöntik, hogy kellesz-e, vagy nem.

Ha újságíró akarsz lenni, akkor kezdj el már most amatőr újságokban publikálni, kezdj el komolyan átgondolt, és nem összecsapott cikkeket írni. Olvass sokat, járj nyitott szemmel. Csomó olyan dolog, amihez nem kell egyetem.

2013. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
"Swish wash car wash" - automoso
2013. jan. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintetek a romanisztikás eltés (spanyol) diplomával is ugyanez a helyzet?
2013. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!