Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy alkalmazott...

Mit csinál egy alkalmazott matematikus? Hogyan, hol lehet azzal elhelyezkedni, mi a munkája pontosan? Ez, vagy az építészmérnöki inkább? Van még olyan, hogy programozó/programtervező matematikus?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az egyik tanáromnak van a diplomájába belírva, hogy alkalmazott matematikus, ő informatikát tanít /az info tagozatnak prog.ot/ és matekot. De van aki ugyanezzel programozó. /ilyet is ismerek.


Viszont ezt nem tudom, hogy láttad-e már a felvi-n? [link]


"- Alkalmazott matematikus: az elméleti matematikus által felállított modelleket használja a gyakorlatban a természet- és társadalomtudományok területén, valamint a gazdaságban felmerülő problémák megoldásához."

2013. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

1. vagyok

"Van még olyan, hogy programozó/programtervező matematikus?" Igen de azt már úgy hívják programtervező informatikus.

"Ez, vagy az építészmérnöki inkább? " Ezt te érzed, mi nem dönthetünk helyetted. Nekem unokatesóm ill. sógorom tanul építészmérnőknek mindkettő esetébe azt láttom, hogy egyfolytában tanulnak. Tehát nem könnyű. De ha elmész matematikusnak az se lesz könnyebb szerintem.

2013. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy az epiteszmernoki hogy jon ezekhez, mert az epitesz (BME-n) nagyon kilog a tobbi mernoki szak kozul. Sokkal inkabb muveszkepzes. Persze vannak mernoki targyaik, meg matek is, de sokkal elvontabb, "muveszibb" gondolkodas kell hozza, mint a tobbihez. Ja es persze RENGETEG rajz es makettezes is van, ami szinten nem mondhato el a tobbirol, amit kerdeztel. Tovabba oda a felvetelhez kell egy rajz alkalmassagi vizsga is, aminek van elokeszito tanfolyama, azzal viszont mar elkestel, mert ha jol tudom, osszel kezdodik. Persze el lehet menni a rajzvizsgara a tanfolyam nelkul is, mert nem feltetele, de a tapasztalat alapjan azok, akik a tanfolyam elvegzese nelkul mennek a vizsgara, 90%-a csunyan meg is bukik, ugyhogy nem veszik fel.
2013. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy teljesen más, csak nekem eddig ez a kettő merült fel mint lehetőség.

Ha építészmérnökire mennék mindenképp jelentkeznék arra a tanfolyamra, de még nem tartok ott (szerencsére), hogy muszáj legyen döntenem.(10-es vagyok.)

Köszönöm a válaszokat:)

2013. jan. 14. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Én elsőéves építészhallgató vagyok a BME-n. Szerintem szerethető szakma, nem kell attól sem félni, hogy túl "elvont"...Persze vannak olyan tárgyak is, de ha nem szereted ezeket, akkor lehetsz műszaki szakirányos. Viszont ha egy ilyenre vállalkozol, mindenképp tisztában kell lenned a nehézségével, mert egyáltalán nem könnyű. Elvileg az osztatlan képzés 5 éves, gyakorlatilag az indulók kb 3-4%-a végzi el időben. Sokat kell makettezni, rajzolni, a feladatok mennyisége nagyon nagy, sokszor az alvás rovására megy a dolog (illetve inkább mindig...) De ha jó társaságot alakítasz ki magad körül, és összetartóak vagytok és segítitek egymást, akkor könnyebb.

Ha van kérdésed, szívesen mesélek a karról. (:

2013. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!