Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet vajon normálisan bírni...

Lehet vajon normálisan bírni nappali tagozatos egyetem mellett a következő típusú diákmunkát? Lent a többi

Figyelt kérdés

Kis számolgatást csináltam és olyan havi 80 ezer kellene minimum, amiből a következőket tudnám fedezni - albi 30, bérlet 5, kaja 20-25, egyéb dolgokra szintén kéne még olyan 10-15 ezer havonta. Ami diákmunka lenne az 12 órázás este 6tól reggel 6-ig, viszonylag megterhelő fizikai munka, plusz ugye az éjszakázás miatt eleve megterhelő a dolog.

Lehet vajon csinálta ezt huzamosabb ideig, hogy ne menjen a tanulás rovására? Ahogy számolgattam kellene havonta 15 nap legalább, hogy nullán legyek (hála drága jó Viktorunknak aki a diákmunkára is rárakott 16% adót). Ez a 15 nap lehet kicsit kevesebb ha vasárnap estét bevállalok mondjuk.

Mi a véleményetek, mennyire lehet normálisan felkészülni úgy, ha minden második, harmadik nap reggel 7re érek haza, és egy zuhany meg 1-2 óra alvás után irány az előadás?

Vagy nyárig ezt a pár hónapot ki lehet húzni esetleg?



2013. jan. 14. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én levelezős vagyok, 12 órában dolgozok, és minden vizsgám elsőre sikerült, 3-asnál rosszabb jegyem nincs! Jah, és az ország egyik legjobb egyetemére járok!

Úgyhogy minden akarat kérdése. Nincs olyan, hogy lehet vagy nem lehet, aki megakarja, az megoldja. Persze megerőltető, nekem is volt, hogy majd elaludtam munka közben vagy tanulás közben bealudtam. Meg kevés a szabadidő. De valamit valamiért.

Mondjuk előadáson tuti csak aludni fogsz, mert ébren maradnod esélytelen lesz, úgyhogy azért gondold át.

2013. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szakfüggő. Orvosin kizárt, szabad bölcsészen könnyen megoldható.
2013. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én kizárólag nappali tagozaton tudom csinálni a dolgot. Úgy számoltam hogy minden szombat vagy vasárnap (vasárnap nagyobb a bér, szóval inkább az, viszont a szombat mellett meg az szól, hogy vasárnap tudnék pihenni), illetve legalább 2, de inkább 3 hétköznap este kellene minimum. Nyilván lehet többet is, de annyi kellene, hogy legyen mit ennem és legyen tető a fejem fölött.

Jó lenne gyűjtögetni, hogy a vizsgák környékén már ha lehet kicsit kevesebbet kelljen menni, de akkor is mindenképpen mennem kell majd, heti 2x legalább, és ahhoz eléggé takarékoskodni kell már most. A szakom meg inkább a nehezebbek közé tartozik

2013. jan. 14. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló: ez nem egyetem függő, hanem szakfüggő (ahogy a második válaszoló is írta)


egy nehéz szak mellett nem fogod bírni. (mire akarsz jelentkezni?), és amúgy sem érdemes rögtön 1. félévtől bevállalni egy ilyet. nem tudod magadról, hogy mi merre hány méter. és itt nem 2-3 oldalt kell megtanulni, hanem több százat egy tantárgyból.

de amúgy sem értem. ha gyéren állsz pénzügyileg mi a fenének akarsz te albérletbe menni? a legtöbb helyen harmad annyiért kapsz kollégiumot. tanulni mész te oda és a koleszba is van tanulószoba.

2013. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

már bent vagyok, csinálgatom is egy ideje, ám most nagyon kell a pénz, és muszáj beköltöznöm, eddig bejártam az előadásokra, de az napi 4 óra volt oda-vissza.

Csak most nem tudom, hogy melyik vesz el több időt, meg hogy melyik érné meg jobban. Ha beköltözök, és akkor kénytelen vagyok 12-15 napot éjszakázni, vagy pedig ha csak a zsebpénz miatt párszor melózgatok, de otthon maradok. Viszont utóbbi esetben a közlekedés miatt nem nagyon tudnék dolgozgatni, hisz mikor reggel 6kor vége a melónak akkor nem tudok még órákig mit csinálni, illetve le se tudok zuhanyozni meló után.

2013. jan. 14. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!