Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy 2014-től már...

Az igaz, hogy 2014-től már nem lehet az érettségit duplázni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, de arra gondoltam, hogy dolgozok 1 évet és csak 2014 ben felvételizek. Mindenképpen az érettségit szeretném duplázni, mert nem elég jók a 11./12. év végi jegyeim. Ha 2014- ben felvételiznék akkor nem duplázhatnék? Vagy mivel én 2013-ban érettségizem én duplázhatok?

2013. jan. 15. 19:15
 1/3 reptoid ***** válasza:

Fogalmam sincs, milyen szabályok vonatkoznak majd a 2014-es felvételire, az viszont fix, hogy az érettségi és a felvételi 2 külön dolog, és utóbbin mindig az aktuális szabályok vonatkoznak mindenkire. Ezért van az, hogy akinek nincs emelt szintű érettségije (régi rendszerben érettségizett), annak újra kell érettségiznie, ha kell az emelt. Úgyhogy előnyöd ilyen szempontból biztosan nem lesz.

Viszont idén is felvételizhetsz, sok egyetemnél pedig van lehetőséged egyből passzív félévre menned, ez alatt dolgozhatsz, rendesen tanulni pedig majd csak később kezdesz el. Ez azért is jó, mert ilyenkor már bent vagy az egyetemen, a többi felvételis módosítás rád már nem fog vonatkozni. Nem minden egyetemnél van erre lehetőséged, ezt neked kell megkérdezned célzottan.

2013. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt hol hallottad? Amúgy én is duplázással akarok menni szintén 2014ben. Szóval remélem nem igaz.
2013. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már az ilyen hülye pletykákat. Komolyan, mire jó ez?

Majd úgyis megtudjuk

Amúgy szvsz 1000% hogy nem fog megszűnni a duplázás.

2013. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!