Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak? Mit csinálok...

Hogyan tanuljak? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok. Minden nap van 8-9 órám, van hogy 0. is van +utána még zeneiskolába megyek. Szóval minden nap 5-6 körül érek haza, de ilyenkor már teljesen ki vagyok készülve. Eszek valamit és próbálok lenyugodni aztán hozzálátok tanulni. Van, hogy hajnali 1-2-ig tanulok, de egyszerűen mégsem jók a jegyeim. már minden módszert kipróbáltam és mikor bemegyek órákra úgy érzem mindent tudok abból ami fel volt adva, de aztán írunk egy dolgozatot és rossz lesz. Kikaptuk a félévit is és hát gyalázatos lett egyszerűen nem értem. Én télleg minden tőlem telhetőt megteszek de úgy érzem tök fölösleges...:((

2013. jan. 16. 21:04
 1/4 anonim válasza:
Kedves kérdező...teljesen megértem a bánatodat hiszen mostanság nem sok olyan gyerek van aki magától leülne tanulni és méghozzá 11 évesen. Adnék neked egy pár tanácsot: először is mindig nagyon figyelj oda órán amit a tanár mond,másodszor nem lehetne hogy a zeneiskolát egy kicsit szüneteltesd amíg a jegyeid helyrepofozódnak? harmadszor elmehetnél magán tanárhoz vagy kérhetnél segítséget valami okos diáktól vagy rokonodtól, negyedszer ha hétköznap nincs is időd akkor szánj rá hétvégén egy kis időt, és próálj tanulni a következő hétre.....remélem segítettem :)
2013. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ne haragudj az előző vagyok...nem azt akartam írni hogy 11 éves hanem hogy 11.-es bocsi :) 45/N
2013. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából órán figyelek szóval nem beszélgetek stb. A zeneiskolát nem igazán szeretném abbahagyni, mert már 9. éve járok és nagyon szeretem, na meg az hogy erre az évre már be van fizetve és nem akarom, hogy kidobott pénz legyen. Külön tanárra nem igazán futja..:( Ja és hétvégén pedig az van, hogy olyan szinten lefáradok a hétköznapok miatt, hogy pénteken és szombaton nincs erőm semmire és csak alszok, de aztán meg már vasárnap van.:( És igazából nem az a baj, hogy nem ülök le tanulni mert mikor hazaérek, egyáltalán itthon vagyok akkor nem csinálok mást csak tanulok. De köszönöm és ezentúl megpróbálok még jobban figyelni.:)
2013. jan. 21. 16:33
 4/4 anonim válasza:
Rendben. Nagyon szorítok hogy ezentúl sikerüljön a tanlás :))
2013. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!