Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak nyelvtant?

Hogyan tanuljak nyelvtant?

Figyelt kérdés
8.Osztály, és nem tudom megtanulni a nyelvtan anyagot. Olyan furcsa ez az anyag, csak elmélet. Egyszerűen nem marad meg. Pl. Alárendelő összetett mondatok, Állítmányi alárendelő összetett mondatok, Alanyi alárendelő összetett mondatok. Összekeveredem a definíciókkal, vagy meg sem tudom őket jegyezni, de ez csak nyelvtannál van. A biosz, föci tök jól megy. Mit csinálok rosszul?

2013. jan. 13. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is 8.-os vagyok. 5-ös lettem félévkor nyelvtanból. Én mindig írtam egy jó jegyzetet, rajtam segített. És fontos, hogy néha vedd elő és ismételd, én így szoktam, mert akkor nem egyszerre szakad rád egy csomó tanulnivaló (témazáró előtt. :)
2013. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!