Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MIért nem tudok semmit megtanu...

MIért nem tudok semmit megtanulni?

Figyelt kérdés
először 8.-ban volt ilyen, hogy akármit csináltam egyszerűen nem ment a fejembe semmi, de egy hónap múlva elmúlt. Most újra előjött, de most nem is múlik el szeptember óta. Félévim rossz lett(szerencsére nem buktam) és mostmár eléggé zavar a dolog mert tudom, hogy simán lehetnék jobb tanuló, de nem megy. Ha valamit este megtanulok nagynehezen, már egy óra múlva fele nincs meg, reggelre meg már semmit nem tudok.

2013. jan. 17. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

Ha megtanultad rendesen, akkor megvan az infó, csak elő kell bogarászni a fejedből. Felületes tanulásnál, már ismételni, olvasgatni kell többször az anyagot. Ha nem jut eszedbe valami, felcsapod a könyvet/füzetet, megnézed és következőleg meglesz.

És este nem igazán lehet tanulni, nem csak te vagy így ezzel. Én sem tudok már éjjel tanulni semmit mert fáradt az agyam és nem megy bele semmi, vagy csak nagyon nehezen és felületesen. Inkább délután tanulok vagy hétvégén, mert akkor tom hogy tudni fogom frankón a tananyagot. Ha mégis néha-néha este kell tanulnom, akkor az előbb leírt módszereket alkalmazom. Nem valami tökéletes, de arra jó, hogy ne karót kapjak.

2013. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Több oka is lehet ennek. Az egyik, hogy hiányoznak a tantárgy ismereteinek alapjai és amikor tanulod az új anyagrészt nem tudod mihez kötni. Így nagyon nehéz valamit is megtanulni. A másik probléma lehet az alvás hiánya. Ha kialvatlan vagy nehéz összpontosítani a tanulásra. 1.)Nézegesd azokat az anyagrészeket amiket már tanultál és próbáld meg őket összekötni. A megtanult részeket mond fel magadban és/vagy írd le magadnak. Ha már nem kellet belenézni a tankönyvbe akkor van megtanulva az anyag.

2.) Délután 20 percnél nem több alvás vagy korábbi lefekvés este is segíthet a dolgon.

2013. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!