Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy elmúljon...

Mit csináljak, hogy elmúljon a félelmem a felvételitől?

Figyelt kérdés

Holnap... az egész 8. évfolyam parázik, de szerintem egyikük se úgy, mint én. Jólvan, tudom az összes képletet matekból, magyarból még átveszem az összes irodalmi műfajt, azok jellemzőit, illetve nyelvtanból az összes törvényt, illetve szabályt. Plusz, elolvasok egy tök régi könyvet, és megkérem egyik szülőmet, hogy kérdezzen ki. De még így is tökre be vagyok rezelve, hogy mi lesz, ha nem vesznek fel??? Leginkább a matektól félek, a magyart azt talán megírom 30-40 pontra, de a matekot... Előkészítőn 17, MONDOM 17!!!!! Pontot értem el az 50-ből...

Szóval bármennyire is tanulok, akkor is félek. Mit csináljak????



2013. jan. 18. 16:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
ne félj, én is holnap írom, én is parazok. semmi gond nem lesz. ha el izgulod, nem fog jol menni úgyhogy ne aggodj. es ne tanulj, ha most kezdesz hozza, mar semmi nem fog a fejedben megragadni, inkább pihenj es csak olvasd a 7.es matek es magyar könyveket, enis ezt teszem :)
2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon aranyos vagy!


Azt nem is írom, hogy ne idegeskedj, ne stresszelj, ne félj, mert anno nekem is ezt mondták, mégis stresszeltem, idegeskedtem. Pedig nagyon könnyű volt. Hidd el, ha kipihenten, frissen, üdén mész el, és arra koncentrálsz, sikerülni fog! Nem olyan nehéz az, mint gondoljátok.

Az, hogy elérsz x pontot és te esetleg rossznak érzed, még nem jelenti, hogy tényleg rossz. Már nem emlékszem a pontszámaimra, de kétségbe voltam esve, hogy nem fognak felvenni oda, ahova menni szeretnék. Nagyon kiborultam, amikor megnéztük a felvételi lapot, majdnem sírva fakadtam. Utána az összes tanárom mondta, hogy ne aggódjak, ez egyáltalán nem számít rossznak stb. És igazuk volt, felvettek oda, ahova 1.-nek jelentkeztem és most készülök az érettségire. :)


Szóval nyugi fiúk, lányok, menni fog, csak pihenjétek ki magatokat. És legyen nálatok szőlőcukor, nálam mindig működik!

Egy kalappal! :)

2013. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is ideges vagyok.....


Megfogadom a tanácsot, és eszek szőlőcukrot. Anyukám megtiltotta, hogy tanuljak, tényleg ki kell pihenni magunkat!

2013. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Remélem igazatok van :)

De attól még tanulgatok, átnézem a magyart...

... És természetesen holnap beszerzek egy szőlőcukrot :D

2013. jan. 18. 18:06
 5/13 anonim válasza:
Na, kinek hogy sikerült?:( én teljesen elcsesztem a matekot.. szerintetek is nagyon nehéz volt?:((( tisztára elkeseredtem, nem fognak felvenni a suliba ahova szeretnék menni, nem tudom mit csináljak :( pedig annyit készültem :(((
2013. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Matek... azt tényleg elcsesztem.. azt a kávésat egyáltalán bele se kezdtem, meg valami kockás is volt, na ott meg elfelejtettem a képletet...

De nagyon reménykedek a magyarban :3

2013. jan. 19. 16:18
 7/13 anonim válasza:
Előző vagyok. a mateknál én is pont azt a kettőt nem tudtam :| amúgy a neten fent vannak a megoldások.. én összeszámoltam és kb 55 pontom lett (Y) elég szar..
2013. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A matekot én is nagyon elcsesztem....

A kávésba bele se keztem, a kockásat meg mivel siettem elrontottam :/

Pedig a magyartól jobban féltem.

2013. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
79%
én is ezt a kettőt rontottam el :S
2013. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miután megírtam és hazaértem rögtön fent is voltak a pontok: magyarból, ha hibátlan a fogalmazásom, akkor elértem a 40 pontot... De lehet, hogy csak rosszul emlékszem :/ A matekra pedig nem is vagyok kíváncsi :(
2013. jan. 19. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!