Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halál félelmem van az iskolátó...

Halál félelmem van az iskolától. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Általánosban kezdődött, és évről évre egyre erősebb lett az érzés. Otthon ráadásul csak ordibálást és megfélemlítést kaptam, ha rossz jegyet hoztam haza(segíteni nem segítettek a tanulásban). Jelenleg már ott tartok, ha a nevem felolvassák az osztály előtt már attól annyira elkezdek félni, hogy megszólalni is alig tudok.(hát még ha felelni kell, képzelhetitek az mennyire kínos) Én ezt egyszerűen nem bírom tovább elviselni. Mivel általánosban év vesztes voltam, középsuliban meg 5-éves képzésre jártam, ez a második szak amit elkezdtem, most 21-éves vagyok, és nem tudom mit csináljak. Régebben egyébként focista akartam lenni, de ezt nem engedték. (Mert belőlem nem lesz bunkó focista) Sajnos nem nagyon tettszik amit most tanulok, de legalább be akarom fejezni. Anyám persze megint segített nekem: "Ugye tudod ha ezt elszúrod véged van, nem lesz munkád semmid sem lesz. Én már ennyi évesen dolgoztam(én is dolgozok rendszeresen, egyébként) és már családom is volt" Szerintetek mit tegyek? Hogyan tudnám legyőzni ezt az érzést? Ti mit csinálnátok?
2012. jan. 22. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit csinálj! Egyszerű: tamulj. És kérd meg négyszemközt az igazgatót, hogy mivel erősen szorongsz felelés közben, ezért engedjék meg neked, hogy mindig írásban kérjék számon tőled az anyagot.
2012. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a szüleid fenyegetnek téged a sulival ha ez nem jön össze kivágunk otthonról dolog van. Nem csodálom hogy halálfélelmed van a szüleid nagyon túlzásba viszik a dolgokat. Ha van munkád és keresel annyit hogy eltudd tartani magad akkor javaslom hogy költözz el.
2012. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2012. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Informatikát.
2012. jan. 22. 14:22
 5/5 anonim válasza:
Én azt javasolom, hogy fejezd be ezt az iskolát. Lehet hogy nem a legjobb, de az informatikával el fogsz tudni helyezkedni, és össze tudsz szedni annyit, hogy minél előbb el tudj költözni otthonról. Mert szerintem ez nem fog megváltozni. És a félelmed sem tudod legyőzni, amíg otthon folyton csak erősítik. De az írásbeli számonkérés szerintem is járható út.
2012. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!