Fogorvos vagy mérnök?

Figyelt kérdés
Melyik szakma az, amelyikkel jobban meg tudnék élni? Mérnök esetében gépész- vagy építőmérnök, fogorvos esetében pedig esztétikai fogorvos, vagyis a "rendes" fogorvosláson kívül pl fogszabályozással is foglalkoznék. A fogorvosin ez az 5 év után még +3 év? A fogorvosi annyiból lenne jobb, hogy "szabadabb", vagyis hogy tudok létrehozni magánrendelőt, míg mérnök esetében nem. Melyiket válasszam? Tanulás szempontjából nagyjából mindegy, mert értem (és szeretem) a kémiát, bioszt, nagyjából a fizikát is, legjobban a matekot. De ha szükséges lenne, akkor tudnék magántanárhoz is járni.
2013. jan. 18. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogorvosként nem rögtön nyitsz magánrendelőt. Először beraknak az SZTK-ba, vagy elszegődsz egy jobb nevű fogorvos magánrendelőjébe.

A mérnök rögtön kap komolyabb feladatokat, komolyabb pénzekért.

De neked kell tudni, hogy melyik érdekel!

"Válassz olyan szakmát, amit szeretsz és sosem kell majd dolgoznod!"


Üdv,

egy villamosmérnök-hallgató!

2013. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogorvosra mindig szükség lesz, mérnökre nem biztos. Fogorvosként sokkal elismertebb lehetsz mint mérnökként. Páciensek, akik csak azért mennek hozzád, mert te vagy a legjobb. Én tuti a fogorvost választanám.
2013. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Fogorvosra mindig szükség lesz, mérnökre nem biztos."

Persze, az új műszaki cikkek majd maguktól feltalálódnak, a meglévők pedig maguktól megjavulnak, ha elromlottak...

"Fogorvosként sokkal elismertebb lehetsz mint mérnökként."

Persze, Steve Jobs, Henry Ford, Thomas Alva Edison, Ybl Miklós, Rubik Ernő és további el nem ismert mérnökök százai, ezrei...

"Páciensek, akik csak azért mennek hozzád, mert te vagy a legjobb."

Világszínvonalú cégek, akik csak azért választanak téged, emrt te vagy a legjobb. Ismerek olyan srácot, aki harmincegykét évesen főmérnök. Már az egyetemi évei alatt komoly tehetségről tett tanúbizonyságot. Persze semmi garancia rá, hogy mérnökként a legjobb leszel. Miért, fogorvosként van?...


Nem mondom, hogy legyen mérnök, legyen, ami szeretne. De nyilvánvaló hülyeségeket beszélni nem ildomos.

2013. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Persze, az új műszaki cikkek majd maguktól feltalálódnak, a meglévők pedig maguktól megjavulnak, ha elromlottak... "


Se új műszaki cikkekre, se házakra, se egyéb másra nem lesz szükség abban az esetben, ha nem lesz az embereknek pénzük. Ha körbenézel a világban, az autóipartól kezdve az építőiparig minden leszálló ágban van. Tudod miért? Mert nincs rá kereslet. Nem Magyarországról beszélek, hanem a világról. Nézz utána, hány autógyár zárt be pl. 2008 óta. Meg fogsz lepődni. Autó nélkül biztosan fogok tudni élni, de fájós foggal már kevésbé.


"Persze, Steve Jobs, Henry Ford, Thomas Alva Edison, Ybl Miklós, Rubik Ernő és további el nem ismert mérnökök százai, ezrei... "


Felsoroltál 5 nevet, ami semmire sem ad választ. Nem minden jó bokszoló lesz világbajnok, és nem minden focista fog a Real Madridban játszani. Röviden, nyilván szükség van mérnökökre is, de ha én gondolok a jövőre és próbálom ésszerűen elgondolni, hogy mi az ami mindig is volt, és mi az ami mindig is lesz, akkor biztosan nem a mérnököt választom."


"Világszínvonalú cégek, akik csak azért választanak téged, emrt te vagy a legjobb. Ismerek olyan srácot, aki harmincegykét évesen főmérnök. Már az egyetemi évei alatt komoly tehetségről tett tanúbizonyságot. Persze semmi garancia rá, hogy mérnökként a legjobb leszel. Miért, fogorvosként van?..."


Én meg ismerek olyat, aki mérnök, aztán még sincs munkája. Ez megint egy olyan érv, ami ezer oldalról támadható. Ráadásul nem is értetted meg a lényegét. Ha ismernéd azt az érzést, amikor valaki azért megy hozzád, mert tudja hogy jól bánsz vele, és nem okozol neki fájdalmat, tudnád miről beszélek. Kérdezz meg egy beteg embert, mennyire van szüksége egy Iphone-ra. Biztosan jobban örülne, mint egy orvosnak...


Egy dologban biztos lehetsz, hogy orvosra mindig is szükség volt és mindig is szükség lesz. Mérnökök 200 évvel ezelőtt sehol nem voltak, mégis éltek az emberek, mert létezett az orvoslás. Ez a mérnökösdi az utóbbi időben lett felkapott, de mint mondtam, a piac az zuhanóágban van. Én nem lennék benne olyan biztos, hogy 10 év múlva is olyan nagy szükség lesz a mérnökökre. Ellenben az orvosokkal. Persze, én is azt mondom legyen az ami szeretne, de egy pályaválasztásnál soha nem a jelenlegi állapotot kell nézni. Mert sokan pont itt bukják el. Mert ami most jó, az nem biztos hogy 5-10-15 év múlva is jó lesz. De ami létezett 100 évvel ezelőtt is, az létezni fog 100 év múlva is.

2013. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hehehe, te valami nagyon hülye ember lehetsz...

200 éve nem voltak mérnökök. Így van. A Colosseum, a Piramisok, a tengerjáró hajók, a gőzgépek, a vasútvonalak csak úgy kinőttek a Földből, aztán leszüretelték őket. Az egész ipari forradalmat a manócskák hajtották végre! James Watt is csak egy nárcisztermesztő volt, akinek gőzgép nőtt a kertjében.

Öt-tíz év múlva valóban nem lesz szükség mérnökökre. Sőt, tudod mit, le is állítjuk a képzést, bezárjuk a Műegyetemet és az Óbudai Egyetemet. Az orvosi rendelőnek, majd beomlik a plafonja, de semmi baj, nincs szükség építészre. Aztán pár év múlva szétrohadnak a rendelőben a vezetékek, de semmi baj, nincs szükség villamosmérnökre. Aztán összeomlik az asszisztens számítógépe, de semmi baj, nincs szükség mérnök-informatikusra. Végül KIFOGYSZ A FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ INJEKCIÓBÓL, DE VEGYÉSZMÉRNÖK NÉLKÜL IS MEGOLDOD.

"Kérdezz meg egy beteg embert, mennyire van szüksége egy Iphone-ra. Biztosan jobban örülne, mint egy orvosnak..."

Istenem... Szerinted a mérnökök csak iPhone-t és egyéb úri huncutságokat terveznek, amiket csak a rohadt kapitalisták engedhetnek meg maguknak?! Mert megsúgom a nyamvadt közútat/vasútat amin elmennek hozzád a pácienseid, vagy azt a hülye villanyt, amit felgyújtasz nap, mint nap a rendelődben, azt az áramhálózatot a mérnökök tartják egyben.

Egyébként is komoly érv, hogy az embereknek nem lesz pénze új autóra... Lehet. De magánorvosra biztos. Mert azt meg ne mondd, hogy SZTK-s orvosként megkeresi a három nyaralóra valót.

"Ez a mérnökösdi az utóbbi időben lett felkapott,"

Igen, az utóbbi időben, az I. ipari forradalomban, a II. ipari forradalomban, az informcációs forradalomban...

"de mint mondtam, a piac az zuhanóágban van."

A zuhanóágat pedig kiválóan reprezentálja, hogy Németországban 10000 fő FÖLÖTTI a mérnökhiány (igen, tízezret írtam). Hidd el nekem, valamelyik egyetemi épületből, sőt a kollégiumból nem tudok úgy kijönni, hogy ne találnám magam szemben álláshirdetésekkel! Sacc per kábé a felsőbbévesek, akikkel beszéltem, a kétharmaduk már SZAKMAI MUNKAKÖRBEN dolgozik, az egyetem mellett!

Igen tudom, te ismersz állástalan mérnököt. Én ismerek egy mérnökhallgatót (csoporttársam), aki tud zsinórban három cigánykereket hányni--->a mérnökhallgatók három cigánykereket tudnak hányni...


Száz éve is volt orvos... Persze, ezért haltak meg a szegény parasztok olyan súlyos betegségekben, mint bárányhimlő... Ez az orvososdi is mostanában lett felkapott, mióta van közgyógyellátás. És ekkora államadóssággal lehet, hogy nemsokára összeomlik a rendszer és csak a gazdagoknak lesz pénze orvoshoz járni, mint Dél-Amerikában. (Nem hiszem ezt, csak jelzem, én is tudok hülyeségeket beszélni.)

2013. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Figyeld, mutatom újra:


"Röviden, nyilván szükség van mérnökökre is"

2013. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszett a szöveged, Jack Prince! :D

Kedves Kérdező, mindegy melyiket választod, hogyha becsülettel végzed a dolgod, akkor nagyon jó megélhetésed és presztízsed lesz. Azt már neked kell eldöntened, hogy a kettő közül melyikkel foglalkoznál inkább, mert azért a két szak eléggé más utakra vezet.

2013. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, utolsó! :-D
2013. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!