Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy legyek úgy jó tanuló,...

Hogy legyek úgy jó tanuló, hogy ne az egész délutánom a tanulással menjen el?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimit, elég jó tanuló vagyok, viszont érzem, hogy ez a tanulási módszer hosszú távon nem lesz jó. Így is napi 3 órákat tanulok. Az anyag ugyan megmarad, de hallottam, hogy más napi 1 órát tanul, és még jobb tanuló, mint én.
2013. jan. 21. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van aki egyszer elolvassa az anyagot és máris tudja, valaki 5-6 órát ül a könyv fölött és még mindig nem tudja megjegyezni. Ez teljesen egyéntől függ.
2013. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt adottság, másrészt megfelelő tanulási módszer függvénye, hogy ki menny tanulással éri el a számára megfelelő szintet.

9.-ben én is nagyon sokat tanultam, de utólag már tudom, hogy milyen. Teljesen új környezetbe kerültem, új tanárok, új követelményrendszer, ehhez hozzá kellett szokni. És a kezdeti időbe bizony nehezebben ment a tanulás. Nem is voltak olyan jó eredményeim, mint általánosban és sokkal többet tanultam.

Aztán idővel teljesen megismertem a követelményrendszert, a tanárokat és ami nem elhanyagolható, megtaláltam a számomra ideális tanulási módszert.

9.-ben én is sokszor 3-4 órát tanultam naponta, tavaly átlag 1-1,5 órát, ha valamiből tz-t írtunk, akkor kettőt. És 9.-ben 4 körül volt az átlagom, tavaly 4,8 volt.


Ennyit számít a megfelelő tanulási módszer. Lehet, hogy más módszerrel könnyebben tanulnál, próbálj máshogy tanulni, hogy kitapasztald mi a legjobb számodra. :)

17/L

2013. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Figyelj oda órán, ez már fél siker.

2. Próbálj ki más tanulási módszereket, hátha valamelyikkel jobban/gyorsabban tudsz tanulni.


És van, hogy még ekkor sem fogsz napi egy óra tanulással jobb lenni, ugyanis eltérőek az adottságaink.

2013. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!