Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Elsősorban Atalantások és volt Atalantások válaszait várom!

Decemberben kaptam egy e-mailt az iskolától,hogy angol nyelvből osztályozó vizsgát kell tennem.Nem értettem miért küldték ugyanis,minden jegyem meg volt,ráadásul 4-esek és 5-ösök.Nem mentem el az osztályozó vizsgára,ezért a angolból félévi jegyem elégtelen lett.Nem tudom mit csináljak,mert a többi tárgyból meg vannak a vizsgáim,és félek hogy emiatt kirúgnak az iskolából.A kérdéseim a következők:Év végén van még pótvizsga vagy hasonló? Mi történik ha az év végi jegy is elégtelen?



2013. jan. 22. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az eső kérdésem az lenne, hogy beszéltél az angol tanároddal? Ha Vele nem, akkor a Tanulmányi Osztályon az osztályfőnököddel, esetleg valamelyik ügyintézővel?

Ugyanis ha elég biztosan tudod azt, hogy minden jegyed megvolt, és hiányozni sem hiányoztál sokat (netalántán még az utolsó alkalommal is ott voltál az órán, amikor a tanár/tanárnő megmondta a félévi osztályzatokat), akkor csak valami adminisztrációs hiba történhetett.

Sajnos - nem sajnos, de az OKJ képzések szintje már nem középiskola, ezért mindent magadnak kell kijárnod, minden után magadnak kell érdeklődnöd.

Ezért sem értem azt, hogy amikor megkaptad az értesítést e-mailben az osztályozó vizsgáról, miért nem az volt a legelső gondolatod, hogy bemész a TO-ra, vagy felhívod az iskolát? Mert bizony már igencsak majdnem egy hónap telt el az új félévből, és most már akkor sem tudnak változtatni a félévi egyeseden, ha eddig tudtak is volna!

2013. jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még az előzőekhez hozzátéve...

Pótvizsga lehetőség nincsen - legalábbis emlékeim szerint. Az egyetlen hatalmas hátrányod az, hogy az év végi jegyedbe duplán vagy triplán beleszámít a félévi 1-esed. Ergo, ha 3ast akarsz év végén, akkor majdhogynem csak 5ös dolgozatokat írhatsz év végéig.

Ha év végén is egyest kapsz, akkor ismét van egy pótlási lehetőséged - ahogy félévkor volt.


De ha valóban megvannak a jegyeid, és nem is hiányoztál sokat, ne nyugodj bele abba, hogy 1est kaptál félévkor, és ne stresszelj már most azon, hogy mi lesz, ha év végén is 1est kapsz!!! Mert ezzel azt feltételezi a válaszoló (mint például én is), hogy valóban nincs rendben valami.

Ha igenis megdolgoztál a jegyeidért, akkor ne hagyd annyiban a dolgot! Járj utána, hogy mi történt!!!

2013. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat! idő közben utánajártam,és kiderült hogy túl léptem egy kevéssel a meghiányozható óraszámot.úgyhogy most nem kell részleteznem hogy érzem magamat.
2013. jan. 23. 22:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos erre nagyon oda kell figyelni. Fontos, hogy számold mindig, mennyit hiányzol!

Nem tudom ugyan, ki a tanárod, de általában elég rugalmasak, ha szólsz Nekik előtte, hogy tudod, hogy már elvileg nem hiányozhatnál többet, de dolgod van, és nem lehetne-e megoldani...

4 évvel ezelőtt legalábbis még eléggé azok voltak.


A jelen félévhez viszont sok sikert és kitartást kívánok!

2013. jan. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!