Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hány embert...

Egyetemisták! Hány embert tartanak el a szülei? Miért? Ki dolgozik? Miért?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el diákmelózni egyetem mellett(másodéves vagyok). Sokkal jobb érzés, hogy nem a szüleimtől kell kuncsorogni 20 éves létemre egy kis zsetonért. Viszont ők nem akarják, hogy dolgozzak. Kérdezték, hogy miért járok melózni, és elmondtam nekik, hogy legalább a saját kis kiadásaimat tudom belőle fedezni(ruhák, kozmetikumok, ebéd, stb), de nem értik meg. Eddig elég jól sikerült az egyetem mellett az időmet beosztani, csak sajnos eléggé ellustultam, és sokkal kevesebbet tanulok, mint eddig(meg is buktam 2 tárgyból). Szüleim ezt a munkának könyvelik el, pedig nem amiatt nem tanulok, csak nincs hozzá lelki erőm, akaraterőm. Nem azt tanulom, ami igazán szerettem volna, nem igazán köt már le a tanulás, mint régen. Elfogyott a lendületem.


Akik dolgoznak: miért dolgoztok? Hogyan osztjátok be az időtöket az egyetem mellett? (OKJ-s képzésen lévőkre nem vonatkozik a kérdésem!)


Akik nem dolgoznak: miért nem dolgoztok(pl ösztöndíjat kapsz, nincs időd az egyetem mellett: más elfoglaltság miatt, pl sport, zene, hobbi)? Nem akartok rajta változtatni?



2013. jan. 23. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem dolgozok évközben, mert:

otthonról járok be, ezért nem kell fenntartani albit, kaját

ösztöndíjat kapok rendesen (általában 15-20e)

a gyakorlatok miatt egész héten nincs egy nap szabadidőm hogy elmenjek 8 órát melózni

2013. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dolgozok, mert nem lenne rá időm az egyetem mellett (orvosira járok). Ha előadásra nem is megyek be, a gyakorlatok kötelezőek, fix időpontban vannak (nem pakolgathatom őket oda, ahová akarom), olyan munkát meg találni sem lehet, ahova akkor járok, amikor éppen van időm.

Egyébként kórházban szívesen vállalnék munkát hétvégén, de nem igazán van rá lehetőség.


Nem érzem magam kellemetlenül emiatt igazából, mert a szüleim úgy vannak vele, hogy amíg tudnak, támogatnak.

2013. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgozok. Diákhitelből élek, meg a szüleim szoktak besegíteni. Nehéz szakra járok, nincs olyan őrületesen sok órám, de a szabadidőm nagy részét a tanulás emészti fel (sima órai odafigyelés nálunk nem elég). Munka abszolút nem fér bele az időmbe.
2013. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nem dolgoztam, de aztán össze akartam költözni a párommal és a szüleim azt mondták, hogy akkor nem támogatnak. Persze azt hitték,hogy emiatt majd visszalépek, de nem. Elkezdtem dolgozni.

Rengeteg szívás volt a dolog eredménye, és végül ott is hagytam az egyetemet. Nem bírtam a nyomást. Már csak egy félévem van hátra, pár tárgy, szakgyak és szakdolgozat, arra jutottam hogy ha lesz gyerekem, majd gyes alatt befejezem. Munka mellett nem megy.

2013. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én BA képzést végeztem pár hete... elvétve dolgoztam egy-egy napot félévente. Felénk nem nagyon van diákmunka. Egyébként a szüleim se akarták, hogy dolgozzak, mindig mondták, hogy dolgozhatok még egész életemben eleget, és nekem most a tanulás a munka. Ettől függetlenül nem kaptam sok pénzt tőlük, havi 15-20 ezer forintot adtak mindig, ez a 2 bérletemre volt elég (bejárós voltam + bkv). Viszont jól tanultam, így a 3 éven keresztül átlag 20ezer forint körül volt az ösztöndíjam, és mellé még kaptam ugyanennyit szociális ösztöndíjként. Nekem ez a pénz bőven elég volt, sokat félre is tudtam tenni belőle, nincsenek nagy igényeim. Ha mégis vállaltam valami diákmunkát, akkor soha nem azért vállaltam mert annyira kellett a pénz, hanem úgy voltam vele, hogy éppen beleférne az időmbe és ne üljek otthon. Még hozzátartozik, hogy felénk tényleg alig van diákmunka, de ha van is, akkor 400 forintos órabérért kell fizikai munkát végezni éjszaka egy másik településen egy gyárban... szerintem ez nagyon nem éri meg, én akkor már inkább tanultam, hogy magas legyen az ösztöndíjam.
2013. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én Bsc mellett dolgoztam másfél évig. Mivel otthon végezhető melóm volt, minden órára be tudtam járni, bár sokszor keltem hajnalban vagy maradtam fent késői estig, hogy tudjak dolgozni. Én azért kezdtem el dolgozni, mert úgy voltam vele, hogy "miért ne, ha nem bírom majd otthagyom". Februártól msc-re megyek, így felmondtam. Nem kerestem vele sokat, sőt, egyre kevesebbet.

Hála a jó égnek, kaptam a tanszékemtől egy viszonylag jó ajánlatot, be kell szállni egy projektbe és azért is fizetnek. Ez váltja most a diákmunkát.

2013. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvosis vagyok, úgyhogy konkrét diákmunka sajnos esélytelen. Viszont 2 éve tanítok angolt. Korrepetálok kisgyerekeket, nyelvvizsgára készítek fel stb. Tulajdonképpen sokat nem keresek vele, mert heti olyan 5-6 órát adok így le, de arra pont elég, hogy a személyes kiadásaim, jegyzeteim, bulik stb fizetni tudjam. Bejárós vagyok, úgyhogy se koli, se albérlet. Remélem majd kapok ösztöndíjt is, de majd még meglátjuk.
2013. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*ösztöndíjat, mielőtt valaki belekötne.
2013. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon érdekes "történetek", mindenkié más és más. :)
2013. jan. 23. 21:21
 10/14 anonim ***** válasza:
A BA alatt különböző diákmunkákat csináltam, az MA alatt állandó munkám volt az egyetem közelében, ami szegről-végről a tanulmányaimhoz is kapcsolódott. Most a doktorit csinálom, és sikerült megszereznem az egy szem ösztöndíjas helyet. Idejét nem tudom, mikor kértem utoljára pénzt a szüleimtől, inkább én adok haza egy fix összeget, amióta állandó munkám/ösztöndíjam van, h segítsem őket.
2013. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!