Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hány embert...

Egyetemisták! Hány embert tartanak el a szülei? Miért? Ki dolgozik? Miért?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el diákmelózni egyetem mellett(másodéves vagyok). Sokkal jobb érzés, hogy nem a szüleimtől kell kuncsorogni 20 éves létemre egy kis zsetonért. Viszont ők nem akarják, hogy dolgozzak. Kérdezték, hogy miért járok melózni, és elmondtam nekik, hogy legalább a saját kis kiadásaimat tudom belőle fedezni(ruhák, kozmetikumok, ebéd, stb), de nem értik meg. Eddig elég jól sikerült az egyetem mellett az időmet beosztani, csak sajnos eléggé ellustultam, és sokkal kevesebbet tanulok, mint eddig(meg is buktam 2 tárgyból). Szüleim ezt a munkának könyvelik el, pedig nem amiatt nem tanulok, csak nincs hozzá lelki erőm, akaraterőm. Nem azt tanulom, ami igazán szerettem volna, nem igazán köt már le a tanulás, mint régen. Elfogyott a lendületem.


Akik dolgoznak: miért dolgoztok? Hogyan osztjátok be az időtöket az egyetem mellett? (OKJ-s képzésen lévőkre nem vonatkozik a kérdésem!)


Akik nem dolgoznak: miért nem dolgoztok(pl ösztöndíjat kapsz, nincs időd az egyetem mellett: más elfoglaltság miatt, pl sport, zene, hobbi)? Nem akartok rajta változtatni?



2013. jan. 23. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én másodéves vagyok (20éves) Apuék azt mondták, az első diplomámig számíthatok rájuk anyagilag. Hó elején kapok egy bizonyos összeget, abból kell fizetnem az albit, meg minden egyebet. Ha elfogy, akkor így jártam. De eddig ilyen nem volt. Nem akarják, hogy dolgozzak, a suli a legfontosabb egyelőre. Ösztöndíjat kapok, de ahhoz nem nyúlok, gyűlik a számlámon későbbre.
2013. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%
Irigylem azokat, akiket támogatnak otthonról. Én diákhitelből élek, meg magas a szoctámom, viszont otthonról jóformán semmit nem kapok. Ezért gondolkozok most valami munkán, csak mivel elég nehéz szakra járok, nem tudom mennyi időm lenne.
2013. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem dolgozom az egyetem mellett, bár szeretnék. Állandóan keresem a különböző szakmai lehetőségeket, de nehéz találni. A legtöbb céget hidegen hagyja, hogy én meló mellett iskolába is járnék, nekik csak az számít, hogy dolgozzak heti 30-40 órákat. Szóval keresek munkát, de egyenlőre sikertelenül. Viszont jól tanulok, így szerencsére mindig van jó ösztöndíjam, amiből valamilyen szinten fent tudom tartani magam, így mindig ebből fedezem az útiköltséget, élelmet, ruházatot, stb.
2013. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13. vagyok.. Azt kifelejtettem, hogy korrepetálásokat szoktam vállalni, de ebből túl nagy bevételem nincsen, mert nálunk valahogy mindenki az utolsó pillanatban (~vizsgaidőszak közepe) jön rá, hogy tanulni kellett volna és akkor kezdenek felkészítőket keresni. Szóval ilyen jellegű 'munkám' is inkább csak a vizsgaidőszakban van.
2013. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!