Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban kivették a földrajzot...

Valóban kivették a földrajzot a természettudományi tárgyak közül? Mikből kell így hát érettségizni?

Figyelt kérdés

Nem fogok érettégizni most, csak készülök azért rá, tudatosan tanulok, készülök rá, nem akarom elkapkodni. Tudom, hogy vannak változások mostanában, de nem tudom, hogy az az idén érettségizőkre is vontakozik-e (mivel ők már fakultáltak), ezért felsorolásképpen szeretnék válaszokat, hogy (ha van különbség) akkor tulajdonképpen miből kötelező az érettségi (és ami szabadon választható, abba milyen tárgyak taroznak).

Eddig abban a tudatban voltam, hogy ugye magyar, matek, töri, egy szabadon választott nyelv, és egy szabadon választott DE TERMÉSZETTUDOMÁNYI tárgy. Mik tartoznak most a természettudományi tárgyak közé? Hány tárgyból kell kötelezően emelt érettségit tenni?

A kötelező tárgyakon kívül ugye még lehet külön érettségizni abból, amiből szeretnék? Pl. művészettörténelem vagy filozófia.

Tehát a szabadon választott tárgynál muszáj, hogy természettudományi legyen, tehát a művtöri nem helyettesíthet pl. egy biológia vagy kémia érettségit?


2013. jan. 23. 21:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!