Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel kezdtem BSc egyetemi tanulmányaimat, ám az első félév sajnos nem sikerült túl jól (amúgy maga a szak sem könnyű) több ok miatt is, biztos én is benne voltam, de a lényeg, hogy össz-vissz 4 kredit lett meg. Ha a második félév végére nincs meg 30, akkor repülök az egyetemről.

Sajnos ennyire nem egyszerű a sztori. Én szívem szerint otthagynám már most, hiszen kevesebett kellene így visszafizetni és ennyivel több időm lenne munkába állni (nyelvvizsgáim vannak, amivel talán tudnék normális állást kapni), ráadásul valahogy nem nekem való az ottani légkör, de édesanyám nagyon azt akarja, hogy inkább tanuljak tovább. Ennek egyik oka, hogy édesapámmal perben állnak - ő (a fater) 1,5 éve nem fizet gyerektartást. Ha a tanulói jogviszonyom megszűnik és elmegyek dolgozni, akkor meg értelmét is veszti a per és édesanyámnak igen nagy összeget kell majd kifizetni perköltségként. Anya próbál rábeszélni az egyetemre, azzal, hogy nem állok hozzá elég pozitívan, de ha a realitást nézzük, tényleg nem tudom megcsinálni azt a min. 26 kreditet.



2013. jan. 27. 16:51
 1/10 anonim válasza:
menj át egy másik szakra
2013. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha nem megy, nem tetszik, most hagyd ott. ne húzzad, mert annál többet kell majd visszafizetned

én tavaly ott akartam hagyni, de mégis rábeszéltek, hogy maradjak, hátha vátozik a színvonal, de nem változott, csak lett 2 elcseszett évem

2013. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%

4 kredit? Ehhez még egy nehéz az egyetemi szakon is kell pár dolog: vagy iszonyat lusta vagy(és nem igazán okos) vagy kőbuta, vagy egyáltalán nem izgat az amit tanulsz, még annyira se, hogy egy kettest összeszedj.

Menj el dolgozni, és fizesd ki édesanyád helyett a perköltséget.

Amúgy 30 kreditet veszünk fel átlagosan egy félévben. Ha kicsit leülsz tanulni, és meghaladja az értelmi szinted egy növényét, akkor hihetetlen könnyedén meg lesz mindenből a kettes. Bár ezért sem érdemes maradnod az egyetemen, mert csak a helyet foglalod, csupa kettessel nem lesz igazi tudás a fejedben.

És nem, ezt nem parasztságból mondom, de ha nem tanulsz, nem érdekel a szak, és csak annyira futja saját képességeidből hogy a 6-10 tantárgyból 1-2 legyen meg....akkor nem érdemes maradnod.

2013. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt egy elég komoly betegségem is, október végén kezdődött, de mint kiderült, súlyosabb a probléma, aztán vizsgaidőszak elején kórházba kerültem, sajnos lesz is még műtétem. Vizsgaidőszakban tul. képp. nem is sikerült semmi, biztos benne volt a lustaság is, de leginkább az, hogy már nem érdekel a dolog meg a kredit-hajkurászás.
2013. jan. 27. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a sulit mindenképp hagyd abba! Csak ha nem érdekel ez a szak, akkor miért jelentkeztél ide? Kezdj el egy OKJ-s képzést, vagy jelentkezz egy másik felsőfokú intézménybe. 26 kreditet egy félév alatt simán meg lehet csinálni úgyis, hogy közben másra is marad időd (sport,buli,barátok stb...) Költségesen vagy? Ne haragudj, csak nem értem azt a részt, hogy "kevesebbet kellene visszafizetni".
2013. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az lemaradt, hogy valószínű az alaptárgyaid nincsenek meg, így biztosan csúszni fogsz 1 vagy akár több évet. Így pedig nem biztos, hogy ezt annyira erőltetni kellene.
2013. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
passziváltasd a következő félévedet egészségügyi okokra hivatkozva
2013. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad, folytasd a sulit. Vegyél fel 2-3 választható tárgyat, lehetőleg 3 krediteseket, így könnyebben meglesz a 30 kredit.
2013. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta?
2021. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett végül.. Engem is érdekelne. :)
2021. nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!