Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdtem az egyetemet, de...

Elkezdtem az egyetemet, de ott akarom hagyni, mert nem látom értelmét, de hallgatói szerződésem van. Otthagyjam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem a Közigazgatási mesterképzést, de egyre jobban látom, hogy egyáltalán semmi értelme sincsen. Csak hát köt a szerződés. 225.000 Ft-ot kellene kicsengetnem, ha abbahagynám.

2012. okt. 17. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit, ha maradsz? Mert tényleg nincs semmi értelme, és akkor már minek szívni.. Na meg így is úgy is fizetned kell valamennyit.
2012. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha maradok nem kell fizetni. De a 2 év alatt úgy is finanszírozni kell a tanulmányaimat (könyv,utazás,albérlet stb..) az úgy is kijönne 200.000 Ft-ra. Meg ugye a hallgatói szerződés kötelez is, hogy 4 évet lehúzzak itthon, ha van meló, ha nincs. Ha szarul fizet, ha jól. Félreértés ne essék én nem akarok külföldre menni de nem tudhatjuk, hogy mi lesz pár év múlva. És én majd akkor azon filózzak, hogy jaj nem mehetek mert 4 évet itthon kell melóznom....
2012. okt. 17. 21:52
 3/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul én dolgozom is, így erre aztán abszolút nincs se időm, se energiám. Szerencsére azért szakmámban dolgozom, de ez a diploma sem előrelépést, sem több fizut nem eredményezne...
2012. okt. 17. 21:53
 4/9 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, igaz egy másik szakon.

Úgy tudom, hogy ha abbahagyod most a sulit, akkor a képzési díj FELÉT kell visszafizetni, akkor, ha x időn belül nincs itt Mo-n bejelentett munkád. Ha van, akkor nem kell a felét sem visszafizetni. A kérdés az, hogy vajon mennyi ez az idő? Mert ezt a képzési szerződésből nekem sem sikerült kiolvasni. Ha van erről infód, nagyon hálás lennék, ha megírnád.

2012. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre gondoltam. Így is úgy is ugyanannyit kell fizetned, és nincs értelme, csak macera.. Hagyd a fenébe.
2012. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: 20 éven belül kell Mo-n a képzési időd kétszeresének megfelelő évet itthon dolgoznod (azaz adóznod). Pl.: egy 3 éves BsC esetén ez 20 év alatt 6 évet jelent.
2012. okt. 17. 22:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm! :)
2012. okt. 17. 22:21
 8/9 anonim válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Köszi szépen!!

2012. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is hasonlóan tervezem ha félévkor több tárgyból bukom, és én is aláírtam a hallgatói szerződést. Előttem lévő írta hogy a képzés felét kell visszafizetni. Kicsit utána néztem, hátha érdekel titeket is.


[link]


Vagyis ha ez igaz abban az esetben kell visszafizetni ha külföldre mennél a suli otthagyása után dolgozni?

2012. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!