Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ott fogom hagyni az egyetemet,...

Ott fogom hagyni az egyetemet, tegnap ezt anyumnak is mondtam, de nagyon kiakadt, pedig én finanszíroztam, ő csak az első hónapban adott pénzt, amíg nem volt keresetem. Jogosan van rám most kiakadva?

Figyelt kérdés
A szak nem tetszett,szüleim beszéltek rá,hogy kezdjem el,mivel betegség miatt akkor egy komolyabb szak nem jöhetett szóba.Most dolgozni fogok és jelentkezem másik szakra.
2013. jan. 11. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A te életed. Ha nem jön be a szak amit csinálsz, csak a támogatott féléveid fogynak, és az éveid. Szerintem a mai világban luxus húzni ilyenekkel az időt.


Jól tetted. ;)

2013. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan van kiakadva, hiszen az édesanyád, aggódik miattad. Majd elmúlik, mikor látja, hogy amit helyette válaszottál az működőképes. Tapasztalatból mondom ezt, mert én egy főiskolát hagytam ott, mert nem tetszett a szak, utána elmentem tanfolyamra egy okj tanfolyamra, azt elvégeztem, de rájöttem a felsőoktatásban már ezt a fajta szakmát nem tanulnám tovább. Utána megint egyetemre mentem, azt viszont anyagi okok miatt nem sikerült befejeznem. Anyukám minden alkalommal kibukott, fejemhez vágta, hogy mihez akarok kezdeni, stb. Most dolgozom. Köze nincs a munkámhoz egyik általam tanult dolognak sem, de nem is bánom. Igaz nem keresek sokat, de jól megvagyok. Megállok a saját lábamon, szóval anyukámnak már egy szava sem lehet.
2013. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is jogos, a tandíjat oké, hogy te fizeted vissza mert ugye a hallgatói szerződés értelmébe már azt is vissza kell fizetned, de én is aggódnék a gyerekemért egy sima érettségivel.
2013. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a szak, jól tetted. A Te életed, Te érzed, hogy a jövőben azzal akarsz-e foglalkozni. Ha dolgozni fogsz, arra készülj fel, hogy nehéz lesz mellette egy iskolát végig vinned. Tapasztalat, én is elkezdtem, de a végén maradt a munka. Nem bántam meg, elég jól keresek, volt mikor többet kerestem az egyetemet végzett páromnál...
2013. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 okoska31 ***** válasza:
100%

a keresetekre egy jó példa.


én bankban dolgozom, felsőfokú végzettséggel, napi kb. 10-11 órát. a bank azért lényeges, mert ugye elvileg (elvileg) a jobban fizetők közé tartozik.


Na most, volt egy csőtörés a szennyvízcsatornában, kellett duguláselhárítót hívni. kiszámoltam, tudva, hogy mennyit fizettem neki, hogy valószínűleg másfélszer annyit keres, mint én...többet nem hiszem, hogy dolgozik, de nem egy irodában, a gép előtt rohad.

nyilván felsőfokú végzettsége nincs, és nem nyakkendős a munka...


hát, ennyit a papírokról... (és akkor azt, hogy egy egészségügyi dolgozó mit keres és mennyit tanul...)

2013. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
egy évet dolgozom aztán jelentkezem máshová
2013. jan. 11. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagi helyzetetek miatt csak levelező képzésben tudsz tanulni akkor se szakítsd meg a tanulást. A kreditrendszernek köszönhetően, más egyetemeken(EU szerte) is megkapod a kreditet a már teljesített tantárgyért, ha az a képzéshez kapcsolható.


Az ismeretségi körömben aki kibuktak annak idején jobb egyetemekről utána meló mellett azért elvégeztek valamilyen gyengébb fősulit (ma ez alapképzési szak), de szakmai karrier szempontjából lényegesen kevesebbet értek e, (más szempontból sokan boldogak és sikeresek).

2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
Én ott hagytam az egyetemet, hogy szakmámban - szakácsként - dolgozzak. Anyám még kicsit próbálja mondani, hogy egyetemet előbb utóbb végezzek, de feleslegesnek tartom. Komoly vita sosincs belőle, csak próbál hatni rám hogy azért egyetem is kéne, de tudja h az én életem, én döntésem. Szerintem nincs jogosan kiakadva, és ő is belátja majd.
2013. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tegnap este is erről beszéltünk,de ő azt hajtogatja,hogy először az egyetemet fejezzem be,ahova most járok,aztán mundka
2013. jan. 12. 07:34
 10/11 bumbi02 ***** válasza:
Én erre annyival tudok érvelni, hogy ha most dolgozok már, akkor mire befejezem az egyetemet (5 év múlva) már 7-8 éves munkatapasztalatom lesz a szakmámban, amivel nem konyhakisegítő lehetek, hanem már akár séf is. Míg ha elvégzem az egyetemet, 5 év múlva, kezdhetek titkárként, asszisztensként, gyakornokként, munkanélküliként, és eltelhet 2-3 év is, mire igazán a saját munkakörömben dolgozhatok. Tehát összesen 7-8 év kellene ahhoz, hogy rendesen egyetemi végzettséggel dolgozhassak, de az alatt a 7-8 év alatt, olyan munkatapasztalatom és félretett pénzem lehet szakácsként, hogy nem lesz gondom többet az életben.
2013. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!