Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem szigorítják az...

Miért nem szigorítják az egyetemeket?

Figyelt kérdés
Most csak a sajátomra gondolok, de biztos vannak még ilyenek. Egyszerűen buták járnak az egyetemre, és ez már kicsit ,zavar. Az nem zavarna, hogy az illető buta, de az, hogy ugyanott jár tanulás nélkül ahol én, az már zavar. A tárgyfelvételeknél csökkentették a követelményeket, tehát akinek nem sikerül mondjuk egy alaptárgya, az attól felveheti a ráépülőt. A diákok meg be is mennek a TOra ezt kérvényezni. Minek kell ennyit kedvezni a diákoknak? Így attól veszik el a lehetőséget, aki tényleg tanult. Sokan nulla tudással mennek vizsgázni, és elbájcsevegnek a tanárral, és! van olyan, hogy jobbat kap az, mint aki tanult. Mondjuk ezt nem értem hogy, de a jegyek itt nem igazán tükrözik a valódi tudást.

2013. jan. 29. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is borzalom, ami megy!

Szerintem központilag meg kellene határozni egy-két dolgot.

Mert mondani szokták, hogy nem gáz, ha 240-300 ponttal bekerülnek az emberek, mert elvégezi már nem fogják. Ahaaa... nálunk sajnos el is végzik. Tudtommal nálunk csak az csúszik körülbelül, aki szeretne!!


Például adott egy évközi jegyes tárgy. Két zh van, a kettőn összesen kell elérni 40%-ot, azaz 50-ből 20 pontot. Miért nem 60%-ot, ha már annyi könnyítés van, hogy egyszerre az anyag feléből írsz és két zh számít bele? Vagy miért nem 50%-ot, de akkor külön-külön mindkettőn? Aztán ha nem sikerül, akkor bezsúfolják őket egy kisebb terembe, ahol kb. csoportmunka van a pótzh-n. Utána még ugye ott a fizetős pót, ott már az megy át, aki szépen mosolyog a tanárra.

Én meg forrok a levemben, hogy bezzeg én TANULTAM, zh előtt ott ültem felette, próbáltam megérteni, gyakoroltam, és ugyanott tartok, mint az, aki adott esetben pótzh vagy fizetős pót előtt áldozott rá három napot!!! Így megérte???


Aztán végignézem, hogy aki 240 ponttal bejutott, az is csak 1-2 tárgyból, ha bukik. És alig vannak, akik buktak...


Nem tudom, így megéri-e zh-k előtt elővenni, pár napon keresztül 2-3 órácskát ülni felette, hogy megértsem, mikor elég lenne szorg. időszak végén tanulgatni rá és szépen mosolyogni?

2013. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez pontosan melyik egyetemen van??
2013. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Milyen jó megy nálatok. :) Nálunk 51%ot kell minimum teljesíteni, hogy kimehess vizsgára. Van amiből 60%ot kell elérni. Két zh összegére gondolok, ha elszúrsz egy zh.-t, akkor már nem is bírsz kimenni vizsgázni, mert a javító csak a vizsga után van, néhány tárgyból. A javítót meg nehezítik, minél többször mész ki, annál nehezebb. Meg sas szemekkel néznek mindenkit, csak a papírt szabad nézni, ha lenézel akkor már figyelmeztetnek, utána meg kiküldenek. Például ha a matek I nem jön össze, akkor nem is tudod beírni a matek II-őt a következő félévre, meg így tovább. Itt aki nem tanul, az eláshassa magát. Ja, meg a ponthatárt is nehezítették, már csak egy tárgyat bírsz magaddal vinni.

Így néz ki , ennyit érnek nálunk a tárgyak. Első félév:

Matek I --10pont--

Általános, szerves kémia --8pont--

Fizika --10pont--

Angol --3pont--


Második félév:

Matek II --10pont--

Szerves kémia --8pont--

Analitika kémia --8pont--

Általános mérnöki ismeretek --3pont--

Ez ugye 60pont, és 50-el bírod beírni a következő évet.

2013. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálatok is van általános mérnöki ismeretek nevű tárgy? :)


Milyen szak, ha nem indiszkrét?


Amúgy irigyellek. Most szenvedsz, de ér valamit az egyetemed!! Inkább szenvednék, de az olyan butákat, akik lusták is hozzá, vágják ki, aki 90%-ban puskázik, vágják ki!

Aki harcol, ha buta is, de legalább harcol, az maradjon meg...


De neeem, itt neem.

2013. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Légyszi írjátok már le hova jártok:D
2013. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha jó fordítottam át, akkor ez a tárgy neve, mert én nem az anyanyelvemen hallgattam az órákat. Amúgy élelmiszerre jártam, de kiiratkoztam, nagyon nehéz volt, mert nem nagyon beszélem az adott nyelvet, amin hallgattam az órákat, és bele fáradtam. Volt hogy egy héten át napi két órát aludtam, a többi feles időben meg tanultam+volt olyan hogy szinte nem is aludtam, kihagytam egy napot akkor :) . Megelégeltem ez, és azért léptem. Ősszel magyar nyelvű egyetemre fogok járni. 250-en voltunk mikor elkezdtük az évet, és én voltam 78.ik kiiratkozó, de ha 100an beírják a kövi évet, akkor meg elemelem a kalapomat.
2013. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Huh.

És ugyanerre fogsz járni?


Amúgy én környezetmérnökire. Le szokták nézni, de igenis lenne értelme, csak... nem ilyen túlképzés és hozzáállás mellett. A szak meg állítólag nehéz, csak nem nálunk.

2013. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs magyarul nálunk ez a szak. Informatikára szeretnék menni. Legalább magyarul van. Azt hittem, hogy majd bírni fogom, de tévedtem...
2013. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És biomérnöki, vegyészmérnöki vagy hasonló?

Aminek azért köze van

2013. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs.
2013. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!