Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gazdag...

Miért van az hogy a gazdag gyerekek vagy a tanárok gyerekei nem kapnak akkora büntetést vagy nem is kapnak mint a rendes gyerek vagy a szegényebb?

Figyelt kérdés
mindig azt látom hogy rájuk csak rászólnak,még akkor is ha valami nagyon rosszat csinálnak(verekedés rongálás stb)miért van ez?

2013. jan. 30. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Általánosságban azért, mert ha egy gazdag gyereknek beírnak, azt látja a gazdag apuka, aki így nem fogja támogatni az iskolát, ami így pénzbevételtől esik el. Ha egy kolléga gyerekének beírnak, azt látja a kolléga, és így feszült lesz a légkör közöttük, ami hatással van a munkára is.

Ez csak elméletben, nálunk semmilyen megkülönböztetés nincs szerencsére, pedig jópár szülőt látni tv-ben meg színházakban :D

2013. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Anyukám tanárnő volt a suliban, ahova jártam, de már nem tanított ott, mikor én elindultam. A volt kollégái tanítottak. Kaptam fejmosást rendesen a cirkuszolásokért, de a nagyobb büntetések elmaradtak. Viszont nem is csináltam akkora hülyeségeket, hogy kicsapjanak pl. Megvertem néhány fiút (lányként), joggal, mert fogdostak, beszólogattak. Nem számítottak arra, hogy mekkora erő van bennem. Miután néhánnyal kiköpettem a pirosat, lenyugodtak a kedélyek. Anyagi kárt soha nem okoztam, nem randalíroztam, tisztelettel bántam a tanárokkal. Talán ezért is nem kaptam a verekedésekért nagyobb büntetést.
2013. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
64%

én tanár gyereke voltam, nem voltam jó, de túl rossz sem. de ha ti, akik nem tanárok gyerekei belegondolnátok, hogy a munkahelyi ellentétek mind rajtunk csapódnak le, nem háborognátok. ugyanis ha egy tanár gyerekének az anyja összekap a munkatársaival, vannak néhányan, akik kegyetlenül szivatják a gyerekét.

ezenkívül, nem volt titok sosem! anyukám hamarabb megkérdezte tőlem, mi volt az a matek 3 mas? mielött még megkaptam -.- ezenkívül. a tanárok is, ha rosszat tettem ezzel kezdték: neked jobban kell viselkedned a többieknél, példát kell mutatnod! ugyan miért kellene nekem? és a kissebb büntetés nem igaz... jobban foglalkoztak azzal ha én rosszat csináltam mint ha más, ezenkívül, később is felejtették el, mint más hibáját.

persze sorolhatnám még... csak annyit szerettem volna ezzel, hogy a tanárok gyerekeiről szálljatok le! ráadásul, mikor be akarnak illeszkedni a "tanárok gyerekei" rendszerint sokkal nehezebb nekik, mivel. jajj fogjátok be, ittvan XY és ő tuti beköp majd minket a tanároknak stb...

2013. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó de akire én gondolok (tanár gyereke) verekedik rosszalkodik stb.és a tanárok csak néha-néha rászólnak akkor is csak ejnye-bejnye.bezzeg ha egy átlagos gyerek csinálná már ordibálás lenne
2013. febr. 2. 22:19
 5/8 anonim válasza:
38%
Azért mert utána a gyereknek a szülője meg szívatja.Nálunk 1 gyerek első óta kitűnő, kb soha nem tanul és a anyuja ide jár.Év végén persze mindig ugyan az a duma: Kapsz még egy esélyt.Én tavaly megmondtam hogy "tavaly is ezt tetszett mondani."
2013. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nalunk anno gimiben volt egy srac,akinek az apja a sulinkban tanitott.Magatartasbeli problema nem igazan volt vele,viszont volt ket tanarno akik osztalyozasnal nagyon durvan kiveteleztek vele.Ezt leginkabb olyanra ertem,hogy pl. hianyzott egy hetet,utana dogat irtunk es rossz jegyet kapott,neki megengedtek,hogy javitson,de masnak ebben az esetben nem.Vagy pl. o nem irta meg hataridore a hazidogat,kapott haladekot,de masik alkalommal massal fordult elo,es beirtak a karot.

Persze nem mondanam,hogy annyira irigylesre melto helyzete volt,mert sokan utaltak emiatt (pedig ha oszintek akarunk lenni,errol nem igazan tehetett)+ha tenyleg tanult es megerdemelte a jo jegyet,,akkor is azt mondta a tobbi diak egymasnak,hogy "jajjjj mar megint kiveteleznek X-szel)+meg csomo

mas hatrany is van az elonyok mellett.

Egy biztos: ha en tanar lennek,es lenne mas lehetoseg (pl. 10-15 km-es korzetben van mas iskola,megoldhato az utazas stb.) tuti nem iratnam a gyerekemet abba a suliba,ahol en tanitok,mert neki is rossz es a tarsainak is kellemetlen lehet.

2013. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak az iskolában van így, hanem az egész világban. Van aki ismert meg jókor volt jó helyen több tízmilliós adócsalásért kap fél év felfüggesztettet, egy csóró meg ellop egy telefont és 8 hónapot ül.
2013. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
érdekes, én pont fordítva látom! a gazdag gyerekre irigykedik a pedagógus és jobban szidalmazza. ( legalábbis nálunk ). :DD
2013. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!