Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosok, orvosok! Hogy...

Fogorvosok, orvosok! Hogy reagálnak az emberek az első boncoláson?

Figyelt kérdés
Most nagyon gyenge ehhez a lelkem, nem tudom elkezdjem e. Megszokja az ember? Van olyan, akinek voltak félelmei ezzel kapcsolatban, de leküzdötte?
2013. jan. 31. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Ember, mit fosol?


Halott ember, nem fog történni semmi.

2013. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom megfogalmazni... Csak egyszerűen ˝félek˝ a hulláktól. Ez olyan mint a tériszony. Akkor sem tudnád megmagyarázni miért félsz a magasságtól. Pedig a hússal, disznóvágással, állatokkal nincs bajom.
2013. jan. 31. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik elsőn?

Anatómián? Vagy patológián?

Anatómián tartósított testek vannak, vér nélkül. Jobban hasonlítanak egy bábura, mint egy igazi emberre. Szerintem nem nehéz elvonatkoztatni attól, hogy egy hulla. Meg az ember a dolgával foglalkozik, nézegeti azt, ami éppen a tananyag, nem azon elmélkedik, hogy "jesszusom, ez egy hulla!"

Nálunk senki nem lett rosszul.


Patológia az kicsit más, ott sokkal "emberibbek" a tetemek. Meg hát véres, meg minden egyéb is van.

De mire az ember oda kerül, már megszokja a hullákat is, meg a vért is. Ott sem lett senki rosszul.

Nekem inkább nyomasztó volt néha, ha mondjuk fiatalt boncoltunk, vagy úgy hal meg vki, hogy simán megelőzhető lett volna. Olyan volt, hogy egy napig tiszta letargiás voltam egy-egy eset miatt, de rosszul nem voltam sose.

2013. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enikő?:)
2013. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
iringó, ha ezt el mered mondani valakinek, kinyírlak :D
2013. febr. 2. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!